4 квітня, за сприяння народного депутата України Олега Кришина, відбулися зустрічі делегації освітян Жовтих Вод у Верховній Раді України та Міністерстві освіти і науки.

Жовтоводські освітяни на чолі з міським головою Володимиром Абрамовим та першим заступником міського голови Іриною Олініченко поспілкувались у Верховній Раді з Тарасом Кремінем, головою підкомітету з питань освіти Комітету з питань науки і освіти, а у Міністерстві освіти і науки – з Міністром Лілією Гріневич.

Учасники зустрічей обговорили важливі питання, над якими працюють сьогодні освітяни. Це – перші кроки і становлення інклюзивної освіти, автономія навчальних закладів, створення сучасного освітнього простору та оновлення матеріально-технічної бази. Представники відділу освіти також надали свої пропозиції щодо забезпечення державною освітньою субвенцією працівників дошкільної та позашкільної освіти, розробки державної цільової програми для забезпечення пожежної безпеки у навчальних закладах.

Коментуючи питання, що обговорювались, народний депутат Олег Кришин зазначив, що жовтоводські освітні заклади, дійсно, потребують відповідного забезпечення комп’ютерною технікою – школи нашого міста не отримували нові комп’ютери 11 років. За його словами, за рахунок субвенції на соціально-економічний розвиток із держбюджету місцевим бюджетам уже цього року Жовті Води мають бути забезпечені 3-ма новими комп’ютерними класами.

Інше питання стосувалось оплати праці фахівців із корекційної роботи – логопедів, дефектологів. На думку О.Кришина, до спеціальних шкіл та шкіл, де є інклюзивні класи, потрібна і відповідна увага – підручники, спеціальні програми, нормативна база, яка регламентує всі нюанси навчання дітей і отримання ними документа про освіту. Професійні підходи повинні враховувати індивідуальні особливості здоров’я дитини. І для реалізації всіх цих підходів, в першу чергу, потрібні фахівці. Для роботи з такими дітьми необхідно посилити підготовку у вищих навчальних закладах учителів-предметників.

Що стосується пожежної безпеки навчальних закладів – вона, безперечно, повинна бути гарантована. Але тут є проблема. «Виставляючи максимальні вимоги, МНСники занадто категоричні і часто явно перегинають, подаючи адміністративні судові позови з ініціативою закриття шкіл і дитячих садів. Адже зрозуміло, що будівлі навчальних закладів зводилися в ті часи, коли таких вимог пожежної безпеки не було. Та й ідеального протипожежного стану за нетривалий час, який дається для усунення недоліків, досягти складно. Хоча б тому, що автоматична протипожежна сигналізація, яка повинна бути встановлена за вимогами МНС, й інші роботи коштують від 200 до 400 тис.грн. Помножити це на кількість навчальних закладів, для прикладу, в Жовтих Водах їх 26. Знайти одразу такі гроші складно для будь-якого місцевого бюджету. Жовтоводська мыська рада частково виділила фінансування: для 4 навчальних закладів – на проведення необхідних робіт, а для 6 – на підготовку проектної документації. Але і на те, і на інше теж потрібен час. Ключ до вирішення – Державна програма фінансування протипожежних заходів у навчальних закладах. Саме таку ініціативу ми внесли. Але це – в найближчій перспективі. А зараз – оптимальне забезпечення безпеки, щоб уникнути закриття шкіл і дитячих садів, центрів позашкільної роботи», – зазначив Олег Кришин.

На думку жовтоводських освітян, зустрічі були конструктивними та надзвичайно важливими для галузі в цілому. Перший результат – це проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про перерозподіл обсягу освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2018 році». Очікується, що наше місто додатково отримає 4,5 млн грн.

Педагоги міста Жовті Води висловили щиру вдячність Олегу Юрійовичу Кришину за розуміння та підтримку у вирішенні освітянських проблем, надану можливість поспілкуватися з очільником профільного Міністерства.