10 жовтня в Західно-Дніпровському центрі профтехосвіти відбулось урочисте відкриття меморіальних дощок на честь випускників цього навчального закладу, військовослужбовців Олега Матлака, Володимира Серченка та Дмитра Сластнікова, котрі віддали життя за незалежність і територіальну цілісність України.

На заході були присутні рідні та друзі загиблих хлопців, побратими, міський голова Володимир Абрамов, керівництво П’ятихатської райдержадміністрації та райради, колишній нардеп Юрій Береза, представники військкоматів Жовтих Вод і П’ятихаток, волонтери, учні ЗДЦПТО, небайдужі містяни.

Право відкрити меморіальні дошки було надано батькам Олега Матлака і Дмитра Сластнікова та учениці Західно-Дніпровського центру профтехосвіти, доньці жовтоводця – воїна АТО Сергія Цвєтка, який віддав своє життя за єдність України у липні 2015 року, Маргариті.

Хвилиною мовчання, квітами та свічками пам’яті присутні висловили шану нашим загиблим землякам, а також усім бійцям, котрі так і не повернулися додому.

Емоції переповнювали кожного, а у тих, хто брав слово, тремтів голос від хвилювання. Із промовами виступили чимало людей. Зокрема, міський голова В.Абрамов зазначив, що ці хлопці, на честь яких було встановлено меморіальні дошки, віддали за мирне небо над нашими головами найцінніше – своє життя. Тому наш із вами обов’язок, а особливо юного покоління, – про це пам’ятати.

Він також додав, що загиблі жовтоводці були, є і залишаться для нас назавжди героями. Наостанок очільник Жовтих Вод висловив вдячність батькам хлопців за те, що виховали своїх синів у дусі патріотизму, справжніми, мужніми чоловіками.

А ми закликаємо всю жовтоводську громаду завжди пам’ятати та шанувати величний подвиг наших земляків, які полягли за незалежність і цілісність неньки – України. Адже за кожною меморіальною дошкою стоїть життя, велике майбутнє, мрії, сльози матерів і доля цілої родини.

Довідково

Серченко Володимир Леонідович народився 26 вересня 1983р. в с.Червона Поляна П’ятихатського району Дніпропетровської області. З 1998р. по 2001р. навчався у Жовтоводському вищому професійному училищі №70 (нині – ДПТНЗ «Західно-Дніпровський центр професійно-технічної освіти»). Працював на ТОВ «Восток-Руда», ТОВ «ЗОВ». До лав Збройних сил України в другій хвилі мобілізації був призваний із посади охоронця ТОВ «Тортус». Володимир Леонідович Серченко проходив службу із 28 серпня 2014 року по 15 вересня 2015 року у взводі технічного забезпечення розвідки розвідувальної роти 17-ої окремої танкової бригади. У липні 2016-го підписав контракт із ЗСУ. Військова посада – старший зв’язківець взводу зв’язку 39-го батальйону територіальної оборони у складі 55 артилерійської бригади. Загинув 3 вересня 2017 року в районі м.Авдіївка Донецької області внаслідок вибуху гранати. У Володимира залишилися батьки, дружина і двоє дітей.

Матлак Олег Сергійович народився 25 квітня 1987р. у м.Жовті Води. З 2003р. по 2005р. навчався у ЗДЦПТО. Згодом, після закінчення навчального закладу працював зварювальником на підприємствах міста. У 2006-2007рр. проходив службу в ЗСУ (в/ч А1964) в ремонтній роті зварювальником та водієм. У квітні 2015 року Олега Матлака мобілізовано до Збройних сил України. У складі 40-ї окремої артилерійської бригади він брав участь в антитерористичній операції. Був командиром бойової машини 2-го взводу 2-ої мотопіхотної роти. Загинув 26 серпня 2015р. від смертельного поранення внаслідок обстрілу з РСЗВ «Град» біля с.Прохорівка Волноваського району Донецької області. У Олега залишилися батьки, дружина та донька. Указом Президента України №9/2016 від 16 січня 2016 року, «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі», нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Сластніков Дмитро Анатолійович народився 23 березня 1994р. у м.Жовті Води. Навчався у ЗДЦПТО, згодом – у Жовтоводському промисловому коледжі. Працював барменом. У квітні 2015р. Дмитра призвано на строкову військову службу. Був солдатом військової частини 3027 Національної гвардії України. Загинув 1 вересня 2015р. у Києві під час охорони громадського порядку біля ВРУ від осколкових поранень внаслідок вибуху гранати. У Дмитра Сластнікова залишилися батьки. Указом Президента України №530/2015 від 1 вересня 2015 року нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Марина Котова.
Фото автора.