Відтепер допомога по частковому безробіттю на період карантину може виплачуватися фізичним особам-підприємцям, які не мають найманих працівників, але є застрахованими особами, тобто сплачували єдиний соціальний внесок. Про це повідомили в Жовтоводській міській філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості.

Такі зміни стали можливими завдяки урядовим ініціативам, а саме – ухваленню постанови Кабінету Міністрів України від 03.06.2020р. №453 «Про внесення змін до Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Для того, щоб отримати допомогу підприємцю необхідно звернутися до Центру зайнятості за місцем сплати ЄВ і надати необхідний пакет документів. Грошову підтримку від держави можна оформити протягом 90 днів із моменту призупинення чи скорочення діяльності. Допомога встановлюється за кожну годину скорочення діяльності та із розрахунку двох третин від бази нарахування ЄВ. Але її кінцевий розмір не може перевищувати мінімальної заробітної плати (4723 грн) на місяць. Допомога надається на період призупинення/скорочення діяльності та упродовж 30 календарних днів після завершення карантину. Варто зазначити, що з допомоги по частковому безробіттю на період карантину не сплачується податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.

Окрім того, у Жовтоводській філії ДОЦЗ зазначили, що 27 квітня 2020 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про виділення коштів для надання фінансової допомоги Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття». Цим документом передбачено надання 4,7 млрд грн для виплати допомоги по частковому безробіттю на період карантину.

За додатковою інформацією звертайтеся до фахівців Жовтоводської міської філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості, тел. 05652-3-28-86, 05652-3-25-29, e-mail: cz488@dnpocz.

Марина Котова, за інформацією Жовтоводської міської філії ДОЦЗ.