23 грудня у виконкомі Жовтоводської міської ради відбулося засідання «круглого столу» з питань обговорення основних нововведень для бізнесу, які почнуть діяти у 2020 році. Захід зібрав близько двадцяти представників малого та середнього бізнесу Жовтих Вод.

Зустріч підприємців міста із членами координаційної ради Дніпропетровської облдержадміністрації з питань розвитку підприємництва відбулась у рамках реалізації Програми розвитку малого підприємництва м.Жовті Води на 2019 рік. Організувала засідання «круглого столу» начальник відділу з питань розвитку підприємництва та захисту прав споживачів виконкому міськради Вікторія Жушман.

Спікери заходу розповіли учасникам про нюанси використання реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) у 2020 році, нові правила проведення перевірок органами Держпраці, розміри та застосування штрафів за порушення законодавства про працю, нові облікові форми для «єдинників». Також підприємці дізналися про розміри податків та Єдиного соціального внеску, які почнуть діяти з наступного року. Аби все почуте на зустрічі краще запам’яталося, кожен учасник «круглого столу» отримав інформаційно-роз’яснювальний матеріал, який знадобиться при веденні бізнесу у 2020-му.

Серед питань, які найбільше хвилювали представників малого та середнього бізнесу, що прозвучали на адресу спікерів, були такі: кому і коли слід використовувати РРО, відповідальність за порушення правил використання РРО, проблеми, які виникають при роботі з РРО. Окрім того, жовтоводських підприємців цікавили порядок оформлення трудових відносин та сфери їх застосування, організація робочого процесу та забезпечення належних умов праці. Щодо вищезазначених питань, то спікери заходу особливу увагу учасників закцентували на необхідності оформлення найманих робітників, відповідальності та наслідках використання незадекларованої праці як для працівників, так і для роботодавців, недопущенні фактів підміни фактично існуючих трудових відносин роботодавців із найманим персоналом договорами цивільно-правового характеру, обов’язковості проходження медичного огляду працівниками, задіяними у роботах із шкідливими умовами праці (або виконують певний характер здійснюваної роботи).

Підбиваючи підсумки засідання «круглого столу», з упевненістю можна сказати, що проведення подібних зустрічей із фахівцями Дніпропетровської облдержадміністрації є украй важливим та актуальним для жовтоводських підприємців. Адже учасники заходу змогли не лише поставити наболілі для них питання представникам координаційної ради області, а й поділитися власним досвідом, отримати кваліфіковану консультацію та практичні поради щодо ведення бізнесу.

Марина Котова.