Як відпочивали та оздоровлювалися діти нашого міста влітку 2018 року обговорили члени виконавчого комітету Жовтоводської міської ради під час чергового засідання 25 жовтня.

Традиційно організацією літньої кампанії займалися відділ молоді і спорту виконкому міськради (з 01.06.2018 року – УПСЗН), відділ освіти, СМСЧ-9, а також підприємства, установи та організації міста. Завдяки спільним зусиллям оздоровлення і відпочинок дітей та учнівської молоді здійснювався як у межах міста, так і поза ним.

Як повідомив начальник УПСЗН Сергій Ядикін, згідно зі статистичними даними станом на 01.01.2018 року в місті зареєстровано 4273 дитини віком від 7 до 17 років, які підлягають оздоровленню. За його словами, у 2018 році було заплановано оздоровити та залучити до відпочинку 2700 дітей, фактично дані послуги отримали 2712 дітей. Особливу увагу було приділено оздоровленню та відпочинку дітей пільгових категорій. Це – діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування; діти з інвалідністю; діти з багатодітних та малозабезпечених сімей; діти, котрі перебувають на диспансерному обліку; талановиті та обдаровані діти; діти внутрішньо переміщених осіб; діти АТОвців та загиблих у районі проведення АТО. Із запланованих 800 дітей вищезазначених пільгових категорій до оздоровлення та відпочинку було залучено 812.

За даними СМСЧ-9, відповідно до профілю захворювання дитини, на відпочинок та оздоровлення було направлено 104 особи. Путівки надавалися до санаторіїв МОЗ України, дитячих спеціалізованих санаторіїв обласного підпорядкування («Солоний лиман»), відділення відновлювального лікування ДЗ «СМСЧ №9 МОЗ України» (профілакторій).

Начальник відділу освіти Любов Левіна проінформувала про те, що цьогоріч із місцевого бюджету на придбання путівок до жовтоводських дитячих закладів відпочинку з денним перебуванням для дітей пільгових категорій було виділено 76,38 тис.грн (у 2017р. – 54,605 тис.грн, у 2016р. – 52,25 тис.грн). За рахунок цих коштів мали змогу безкоштовно відпочити та оздоровитися 168 дітей (у 2017р. – 128 дітей, у 2016р. – 98 дітей). Окрім того, для 51 дитини пільгової категорії було придбано путівки до дитячого оздоровчого табору «Молода гвардія» (м.Бердянськ). Кошти на це у розмірі 329 тис.грн були виділені із «Державної цільової програми радіаційного та соціального захисту населення м.Жовті Води» та місцевого бюджету.

Підбиваючи підсумки оздоровлення та відпочинку дітей і учнівської молоді через мережу закладів освіти, Л.Левіна зазначила, що влітку у Жовтих Водах працювали шість дитячих закладів відпочинку з денним перебуванням. Це – пришкільні табори «Сузір’я» на базі СШ №12; «Дивосвіт» (НВК «Дивосвіт»); «DreamLand» на базі гуманітарної гімназії; «Посмішка» при спецшколі; профільні зміни для вихованців ДЮСШ при КЗО НВК «Дивосвіт» та «Родина» на базі веселоіванівського НВК «Родина». Загалом відпочинкові послуги отримали 757 дітей, що на 107 осіб більше, ніж у 2017 році.

Окрім того, за словами начальника відділу освіти, впродовж літа при СШ №№5, 8, 10 працювали пришкільні майданчики. Їхніми послугами скористалися 165 дітей. Також Л.Левіна повідомила, що за інформацією профспілок підприємств, установ та організацій міста 334 дитини їхніх працівників відпочили та оздоровилися цього літа в міських, морських, лісних таборах, турбазах, санаторіях, наметових містечках (у 2017р. – 325 осіб, у 2016р. – 281 особа).

Та на цьому відпочинок і оздоровлення дітей не завершуються. За словами С.Ядикіна, УПСЗН до кінця поточного року здійснюватиме підбір кандидатур дітей пільгових категорій для подальшого їх оздоровлення на базі МДЦ «Артек» (м.Київ), УДЦ «Молода гвардія» (м.Одеса) та у реабілітаційному центрі санаторного типу «Перлина Придніпров’я» (с.Орлівщина Новомосковського району). Окрім того, начальник УПСЗН зазначив, що Наказом Міністерства соціальної політики України від 27.06.2018 року №938 «Про затвердження Положення про порядок направлення дітей на оздоровлення та відпочинок до ДПУ «МДЦ «Артек» і ДП «УДЦ «Молода гвардія» за рахунок бюджетних коштів» визначено ще дві пільгові категорії дітей, які потребують особливої уваги та підтримки: рідні діти батьків-вихователів або прийомних батьків, котрі проживають в одному дитячому будинку сімейного типу чи в одній прийомній сім’ї; діти, взяті на облік службами у справах дітей як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах. Тому при плануванні та організації оздоровчої кампанії 2019 року ці зміни будуть обов’язково враховані.