24 червня має особливе значення для всіх без винятку українських юнаків і дівчат, адже саме цього дня відзначається День молоді. Це не просто чергова календарна дата. День молоді символізує юність, енергію, початок, запал, натхнення, самоствердження й активність молодих людей на шляху їхнього розвитку, дорослішання і становлення як особистості. Про найактивнішу жовтоводську молодь розповіли у відділі молоді і спорту виконкому міської ради.

За статистичними даними на початок 2018 року у Жовтих Водах налічувалося близько 13 тисяч молодих людей віком від 14 до 35 років, що становить третину громади міста. Це – школярі, студенти та найчисельніша група – працююча молодь.

Молодь – це невтомний двигун прогресу, майбутнє країни, джерело пошуків, неспокою і реалізації найсміливіших сподівань. Для реалізації своїх прав та свобод вони об’єднується та створюють різноманітні молодіжні організації. Прикладом таких є громадські організації «Спілка активних громадян» (САГ), «Спілка дитячих об’єднань м.Жовті Води», Молодіжна організація Східної об’єднаної організації профспілки. Але восьмий рік поспіль усіх їх гуртує Молодіжна рада, яка створена та працює при виконавчому комітеті Жовтоводської міськради.

Хочеться відзначити, що в останні роки для жовтоводської молоді суттєво підвищилася значимість таких цінностей як державна незалежність України, демократичний розвиток, європейська інтеграція, національно-культурне відродження, активна участь у волонтерському русі та громадсько-політичному житті. Хлопці й дівчата активно допомагають дітям, АТОвцям, тваринам, організовують фестивалі, квести та майстер-класи. Але брати участь у громадському житті на волонтерських засадах здатні лише соціально відповідальні люди, які ставлять проблеми міста на один щабель із проблемами родинними.

Тож 21 червня керівництво регіону нагородило півсотні активних юнаків та дівчат, а також молодіжних працівників і працівниць Дніпропетровської області. Подяки, квіти та подарунки вручили в ДніпроОДА. Зокрема, за вагомий внесок у реалізацію державної молодіжної політики нашого регіону та з нагоди Дня молоді Вітальним листом Дніпропетровської обласної державної адміністрації відзначили голову Молодіжної ради при виконкомі міськради, заступника голови громадської організації «Спілка активних громадян» Лисяк Наталію.

Вона працює у відділі освіти, проте у вільний час намагається урізноманітнювати життя молоді нашої громади. Так, у 2016 році проект Молодіжної ради «Мобільний молодіжний патріотично-культурний осередок», поданий у рамках Бюджету участі, здобув перемогу. Музична апаратура, отримана завдяки перемозі у Громадському бюджеті 2016 року, неабияк допомагає в озвучуванні різноманітних загальноміських свят, роботі кінотеатру під відкритим небом. Окрім того, Наталія Лисяк виступила автором двох проектів цьогорічного Бюджету участі: «Відновлення танцювального майданчика у парку Слави, створення там вільного простору для мистецтва», «Благоустрій центральної частини території парку в ІІ мікрорайоні міста». У 2017 році вона брала активну участь у розробці Положення про партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у м.Жовті Води, щорічно допомагає з організацією Молодіжного форуму, виступає модератором однієї з його груп.

Разом із Наталією Подяку управління молоді та спорту Дніпропетровської обласної державної адміністрації за вагомий внесок у реалізацію державної молодіжної політики в Дніпропетровській області та з нагоди Дня молоді отримав член Молодіжної ради при виконавчому комітеті Жовтоводської міської ради Гунько Борис. Окрім ДП «СхідГЗК», де він працює, хлопця можна побачити у ролі ведучого та волонтера різноманітних спортивних і загальноміських заходів у складі команди студії розвитку «Експеримент».

24 червня під час урочистостей у парку Слави за підтримку організації молодіжного руху в м.Жовті Води, волонтерську діяльність у реалізації молодіжної політики, допомогу в організації та проведенні спортивно-масових заходів та з нагоди Дня молоді Подяками міського голови нагородили Міщенка Ростислава, Голода Максима, Хлопенка Антона. Вони – працівники ДП «СхідГЗК», котрі представляють спортивний актив жовтоводської громади. А Антон Хлопенко – ще й творчу молодь нашого міста, адже він – фронтмен гурту «The Madness».

Окрім того, за активну громадську позицію, формування у молоді патріотичної свідомості, національної гідності, готовності до виконання громадського і конституційного обов’язку та з нагоди Дня молоді Подяку міського голови отримала команда вихованців гуртка «Сокіл» («Джура») Центру позакласної роботи НВК №6 «Перспектива» «Нащадки козацької слави» (керівник гуртка Глазирін Є.М.). Напередодні, а саме 15 червня, жовтоводські джури вчетверте стали призерами обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), виборовши почесне IІІ місце.