Державний заклад «СМСЧ №9 МОЗ України» утримується за рахунок медичної субвенції, яка направляється з державного бюджету до місцевого, з 2015 року. На жаль, її розмір у повній мірі не покриває потребу у видатках медичного закладу. Розуміючи важливість проблеми та відповідальність за функціонування СМСЧ №9, міська влада здійснює додаткове фінансування установи.

Попри те, що власні доходи Жовтих Вод не надто великі, на підтримку медсанчастини виділяються значні для бюджету міста кошти. Підтвердженням тому є проведений порівняльний аналіз фінансування двох державних медичних закладів, які знаходяться у містах обласного підпорядкування, що за чисельністю населення подібні до Жовтих Вод. Для порівняння було обрано два міста: Енергодар Запорізької області (55 тис. населення) та Южноукраїнськ Миколаївської області (40 тис. населення). У цих містах, як і в нашому, за рахунок коштів міського бюджету утримуються заклади охорони здоров’я: ДЗ «СМСЧ №1 МОЗ України» (Енергодар) та ДЗ «СМСЧ №1 МОЗ України» (з 1.03.2017р. – КЗ «Южноукраїнська міська лікарня»).

Відповідно до прийнятих бюджетів на 2017 рік, Енергодарська міська рада при власних доходах у 433,1 млн грн на підтримку СМСЧ-1, штатна чисельність якої становить 920,5 осіб, виділила 32 млн грн; Южноукраїнська міська влада при власних доходах у 226,8 млн грн на фінансування медичного закладу зі штатною чисельністю в 636 осіб передбачила 26,218 млн грн.

У поточному році на утримання СМСЧ-9 м.Жовті Води з міського бюджету передбачено виділити 18,046 млн грн, у тому числі 1,79 млн грн – на капітальний ремонт покрівель медсанчастини. Обсяг медичної субвенції на 2017 р. затверджено у розмірі 40,4 млн грн. Необхідно зауважити, що близько 86% виділених коштів витрачається на заробітну плату, 11% – на оплату комунальних послуг та енергоносіїв, інше – на медикаменти та харчування хворих.

Порівнюючи власні доходи м.Жовті Води (113,7 млн грн) із доходами м.Енергодар (433,085 млн грн) і виділеною сумою на фінансування їхнього закладу, то із жовтоводської казни мали б виділити лише 8,4 млн грн, а не 18,046 млн грн. Що стосується порівняння з м.Южноукраїнськ, то при їх показниках, ми мали б надати СМСЧ-9 кошти у сумі 13,14 млн грн.

Як бачимо, факти доводять, що при власних доходах м.Жовті Води, які удвічі менші від доходів м.Южноукраїнськ, та майже в 4, ніж в м.Енергодар, на фінансування жовтоводської медсанчастини із міського бюджету виділяються досить суттєві суми.

Керівництво закладу має використовувати кошти раціонально та ефективно: лікарі повинні бути належним чином забезпечені всім необхідним для надання медичної допомоги; пацієнти мають знати, на яке забезпечення за рахунок бюджетних коштів можуть розраховувати у випадку хвороби і без зайвого клопоту отримувати гарантоване. Громада ж має контролювати відповідність витрат якості послуг, що надаються.

Порівняльний аналіз медичних закладів