Про це розповів на міській оперативній нараді, яка відбулася 10 лютого у виконавчому комітеті міськради, представник Жовтоводського відділу поліції ОЛЕГ ПОЛЮХОВИЧ.

Правоохоронці звертають увагу жовтоводців на те, що останнім часом почастішали випадки шахрайства, коли до місцевих мешканців телефонують невідомі, представляючись працівниками відділу поліції, банку чи мобільних компаній. Так, 3 лютого до ЖВП звернулась пенсіонерка та повідомила, що стала жертвою шахраїв. Як з’ясувалося, до потерпілої зателефонувала невідома особа, представилась працівником правоохоронних органів та повідомила, що її доньку затримали за підозрою у вчиненні злочину, наразі вона перебуває у міському відділі поліції. Для того, аби дівчина уникла відповідальності, необхідно заплатити певну суму коштів. Не перевіривши інформацію, жінка не вагаючись перерахувала на банківську картку 12 тисяч гривень.

5 лютого до поліції звернувся місцевий мешканець, який повідомив, що до нього зателефонувала невідома особа та почала запитувати дані, які стосуються банківських карток. У підсумку, із зарплатної картки чоловіка зникли кошти.

О.Полюхович укотре звернувся до жовтоводців із проханням не довіряти «телефонним» незнайомцям, ким би вони не представлялися. Якщо вже вам зателефонували, з’ясуйте усі питання, перевірте інформацію. Також правоохоронець наголосив на тому, що ніхто зі сторонніх осіб, навіть працівників банку, не мають права знати ваші персональні дані та відомості щодо банківських карток.

Окрім того, О.Полюхович розповів і про інші випадки шахрайства. Так, минулого тижня до Жовтоводського ВП із заявою звернулася місцева мешканка похилого віку, яка повідомила, що по вул.Гагаріна, біля маг. «Варус», невідома їй жінка ромської національності шахрайським шляхом виманила у неї грошові кошти. Також 6 лютого надійшло повідомлення від мешканця Жовтих Вод про те, що він замовив товар через Інтернет, заплатив за нього наперед, проте своєї покупки так і не отримав.

Загалом за період із 3 по 9 лютого до Жовтоводського відділу поліції надійшло 171 заява та повідомлення про вчинені правопорушення, у т.ч. 18 – кримінального характеру. Серед них: крадіжок – 6, шахрайства – 4, раптових смертей – 10, тілесних ушкоджень – 1, інших подій – 145. Упродовж зазначено періоду працівниками поліції складено 29 адміністративні протоколи, з яких 15 – за порушення водіями правил безпеки дорожнього руху, вчинення дрібного хуліганства – 1, куріння в невстановлених місцях – 1, розпиття пива або спиртних напоїв у заборонених законом місцях – 1, домашнє насильство – 1. Загалом накладено штрафів на суму 1369 гривень.

Марина Котова, з оперативної наради 10 лютого.
Фото автора.