Майже 10 років споруда колишнього кінотеатру «Супутник», яка розташована практично в центрі міста, руйнувалася та була улюбленим місцем малолітніх хуліганів. На об’єкті неодноразово спалахували загорання, в ньому відбувались усілякі неподобства, що ставало приводом звернень жовтоводців до поліції та міської влади. І ось наприкінці квітня відбулася «історична» для міста подія – будівля колишнього кінотеатру отримала нового власника, який одразу почав наводити в ній лад.

За словами міського голови Володимира Абрамова, питання подальшої долі «Супутника» давно турбувало міську владу. Незважаючи на те, що приміщення із 2008 року мало власника, жодних дій із модернізації об’єкта не здійснювалось, не була забезпечена належним чином охорона. Будівля, розташована практично в центрі міста, перетворювалася на руїни. В.Абрамов зазначив, що, все ж таки, згідно з рішенням сесії міськради, власник колишнього кінотеатру «Супутник» виконав роботи, які забезпечили збереження самої споруди і недопущення проникнення всередину сторонніх осіб. Але, на думку міського голови, об’єкту, який має непривабливий вигляд, не місце у центрі Жовтих Вод. «Я неодноразово пропонував різним підприємцям звернути увагу на приміщення колишнього кінотеатру, але бажаючих викупити його не було, – сказав В.Абрамов. – Усі розуміли, що будівля потребує значних фінансових вкладень та подальшої організації в ній якоїсь справи».

Нарешті сміливець знайшовся – наприкінці квітня поточного року приміщення колишнього кінотеатру «Супутник» викупив жовтоводський підприємець Анатолій Ігорович Затинацький. Наразі на об’єкті ведуться першочергові будівельні роботи, спрямовані на збільшення корисної площі будівлі, наводиться лад усередині. У планах на цей рік – перекрити дах профнастилом, підвести комунікації.

За словами А.Затинацького, приміщення колишнього кінотеатру перебуває у жахливому стані. Внаслідок неодноразових пожеж зруйновані вентиляційна шахта та покрівля будівлі. Але підприємця це не лякає, а навпаки – надихає.

«Ми дуже довго обговорювали питання купівлі «Супутника» із міським головою, зважували усі нюанси, – зазначив А.Затинацький. – Коли отримали запевнення мера про усіляку підтримку, зважились придбати об’єкт. У планах – використати це приміщення для організації виробництва та торгівельної діяльності».

Говорячи про відновлення у зазначеній будівлі кінотеатру, В.Абрамов зазначив, що, організовуючи бізнес, будь-який підприємець має на меті отримання прибутку. «Багато хто з місцевих мешканців свого часу відвідував «Супутник», пригадує, яке там гарне було приміщення. На сьогодні, на жаль, відкриття кінотеатру у такому невеличкому місті як наше є нерентабельним, – сказав міський голова. – Адже навіть у Києві, Кривому Розі у будні дні кінозали стоять напівпорожні».

Свою думку стосовно робіт, які наразі відбуваються у приміщенні колишнього кінотеатру, висловила мешканка Жовтих Вод Алла Яківна.

«У місті я живу із 1979-го року. Боляче сьогодні дивитися на зруйновані будівлі ПРЗ, Електрону, «Супутника», – розповіла жінка. – Проходячи повз колишній кінотеатр, постійно задавалася питанням, чому підприємці не звертають на нього уваги, не викуплять та не наведуть там лад. На жаль, і попередня міська влада станом цього об’єкта не переймалася». За словами Алли Яківни, наразі у Жовтих Водах спостерігаються суттєві зміни: завдяки міському голові В.Абрамову приміщення колишнього кінотеатру більше не буде стояти занедбаним. «Щоб це не було: дитяче кафе, торговий дім, підприємство – однозначно буде ліпше, ніж було, – переконана Алла Яківна.

Із тим, що створення чогось нового у будівлі «Супутника» – це набагато краще, ніж руїни, погоджується і пан Микола. «Я народився і виріс у Жовтих Водах. Пам’ятаю, як хлопцями бігали у кінотеатр фільми дивитися. Шкода, що сьогодні ця будівля у центрі міста руйнується, – поділився своєю думкою Микола. – Не знаю, хто викупив це приміщення, але переконаний, що для міста – це на краще. Бажаю новим власникам наснаги, здоров’я, успіху та висловлюю щирі слова подяки за те, що будівля колишнього кінотеатру «Супутник» нарешті матиме привабливий вигляд, а, можливо, дасть місту нові робочі місця».

В.Абрамов зазначив, що за плечима родини Затинацьких є гарний досвід перетворення колишніх непривабливих приміщень на сучасні заклади, з новітнім обладнанням і конкурентоспроможною продукцією. Це і кафе «Марічка», і ресторан «Жовті Води», і хлібозавод. Окрім того, що новими власниками проводиться реконструкція приміщень, ремонтуються покрівлі, набуває ошатного вигляду й прилегла територія. А ще ТД «Добробут» відомий у місті своїм благодійництвом. Міський голова подякував А.Затинацькому за сміливість викупити цей об’єкт і побажав втілення в життя усіх задумів.

Фото Віталія Жушмана.