Добігає кінця 2019-2020 навчальний рік. Для українських учнів він став особливим, адже з 12 березня через карантин усі школи перейшли на дистанційну форму навчання. Про організацію завершення навчального року, проведення зовнішнього незалежного оцінювання розповіла начальник відділу освіти Любов ЛЕВІНА.

Перш за все, Любов Левіна подякувала всім батькам за те, що вони стали «союзниками» педагогів у налагодженні дистанційного навчання, вкотре з розумінням поставилися до тимчасових труднощів. Вона також запевнила, що вчителі з нетерпінням чекають на повернення учнів до навчальних закладів.

Стосовно завершення навчального року, Л.Левіна повідомила наступне. Відповідно до нормативних документів, які регулюють порядок закінчення 2019-2020 навчального року, освітній процес буде завершено дистанційно. Підсумкове оцінювання виставлятиметься з урахуванням результатів навчання учнів упродовж І семестру, січня-березня 2020 року та дистанційної форми роботи в період карантинних обмежень. Начальник відділу освіти звернула увагу, що нормативними документами не передбачено проведення дистанційних перевірочних робіт та усних опитувань. Окрім того, якщо під час карантину дитина з будь-яких причин не була охоплена дистанційним навчанням, то вона все рівно буде переведена до наступного класу. Проте такому учню у період до 01.07.2020 року (за умови прийнятих Кабінетом Міністрів України рішень про зняття карантинних обмежень для закладів освіти та перебування дитини в місті) або у новому 2020-2021 навчальному році за індивідуальним планом доведеться «наздогнати» пропущений навчальний матеріал. У цьому йому допоможуть учителі.

Любов Левіна повідомила, що свідоцтва досягнень учнів 1-2-х класів, табелі навчальних досягнень учнів 3-8-х, 10-х класів та учнів, які продовжать навчання у загальноосвітньому закладі, будуть направлені їм в електронному вигляді з подальшим врученням документу на початку нового навчального року. Школярам, які планують змінити місце навчання, свідоцтва досягнень учнів/табелі навчальних досягнень учнів будуть видані їм за зверненням батьків за умови дотримання ними протиепідеміологічних вимог.

А от вручення свідоцтв про здобуття базової середньої освіти буде проведено після ухвалення Кабінетом Міністрів України рішень про зняття карантинних обмежень для здобувачів освіти та з дотриманням регламенту санітарно-епідеміологічної безпеки. Водночас, для учнів 11-х класів планують організувати дистанційні, а після завершення карантинних обмежень, очні (з дотриманням правил санітарно-епідеміологічної безпеки) консультації з предметів, обраних ними для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Начальник відділу освіти зауважила, що якщо карантин триватиме до початку червня, то основна сесія ЗНО відбудеться орієнтовно 25 червня – 17 липня, видача свідоцтв про здобуття повної загальної середньої освіти – не пізніше початку серпня.

У разі, якщо карантин завершиться не пізніше початку серпня, основну сесію ЗНО буде проведено орієнтовно з 17 серпня по 4 вересня, видачу свідоцтв про здобуття повної загальної середньої освіти – не пізніше другої половини вересня.

Що стосується зарахування, відрахування та переведення учнів. Ці питання вирішуватимуться відповідно до Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженим наказом МОН від 16.04.2018 року №367. Подати документи для зарахування дитини до першого класу можна буде онлайн, але з подальшим їх наданням у паперовому вигляді до навчального закладу після припинення карантину. Прийом заяв до 5-х, 10-х класів буде розпочато одразу після видачі учням відповідних документів про освіту з обов’язковим дотриманням протиепідеміологічних заходів.

Марина Котова, за інформацією начальника відділу освіти Любові Левіної.