Де шукати ідею для власного проекту, які існують особливості бюджетного процесу на місцевому рівні та як відбувається впровадження бюджету участі в європейських та українських містах – про це йшла мова під час першого семінару, який відбувся 15 березня у виконкомі міської ради.

Цього року у запровадженні бюджету участі у м. Жовті Води допомагають експерти – представники громадських організацій «Подільська агенція регіонального розвитку» (м.Вінниця) та «ОПОРА» (м. Рівне). У рамках проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи впровадження», який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізується Всеукраїнською громадською організацією «Інститут бюджету та соціально-економічних досліджень», жовтоводці отримають інформаційну та промоційну підтримку у реалізації громадського бюджету. Програма навчання включає проведення засідань робочих груп та семінарських занять.

Учасники проекту вже доопрацювали та внесли зміни до існуючого Положення про партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у м. Жовті Води. Нову редакцію Положення депутатський корпус розгляне на черговій сесії Жовтоводської міськради, яка відбудеться 29 березня.

Сьогодні, 15 березня, серію навчальних семінарів розпочали з ознайомлення з загальними поняттями. Учасники заходу, а це представники виконкому міської ради, громадських організацій, соціальних установ, керівництво дошкільних та навчальних закладів, актив міста, в ігровій формі дізналися про досвід впровадження бюджету участі в Польщі, Грузії, Молдові та Україні; ознайомились з особливостями бюджетного процесу на місцевому рівні.

Якщо ти не хочеш чекати на зміни, а готовий створювати їх самостійно – бюджет участі те, що тобі потрібно, твій шанс зробити внесок у розвиток Жовтих Вод. Це можливість для жовтоводців самостійно визначити, на що саме варто спрямувати бюджетні кошти. Встигніть запропонувати власний проект, який, на думку автора, покращить життя у місті, адже робота над «Громадським бюджетом-2018» уже розпочата!

Відео ТРК «Жовта Річка».