Щорічно третьої неділі червня відзначається професійне свято медиків – День медичного працівника. Напередодні святкової дати, яка цього року припадає на 17 червня, начальник відділу охорони здоров’я  виконкому міської ради Валентина Бока розповіла про поточну ситуацію з реформування СМСЧ-9.

Державний заклад «Спеціалізована медико-санітарна частина №9 МОЗ України» в місті Жовті Води є єдиним медичним закладом, який до цього часу надає первинну та вторинну медичну допомогу мешканцям міста.

Роботу медичного закладу забезпечують 697 працівників, у тому числі: лікарі – 132 особи, середній медичний персонал – 276 осіб.

На утримання закладу у 2018 році виділено 52,9 млн грн, у тому числі: медична субвенція в сумі 38,1 млн грн, кошти Програми радіаційного і соціального захисту населення м.Жовті Води в сумі 1,7 млн грн, кошти місцевого бюджету в сумі 13,1 млн грн.

Депутати Жовтоводської міської ради та виконавчий комітет докладають максимум зусиль для забезпечення коштами медичного закладу, в межах доходної частини бюджету міста. Так за рахунок коштів місцевого бюджету у 2018 році ведуться роботи з капітального ремонту покрівлі акушерсько-гінекологічного відділення, перераховано аванс на капітальний ремонт покрівлі поліклініки №1, закінчено капітальний ремонт покрівлі дитячої поліклініки, на черзі – капітальний ремонт дитячого соматичного відділення. Також виділені кошти на капітальний ремонт 4-х ліфтів ДЗ «СМСЧ №9 МОЗ України».

Із 19 квітня 2018 року ДЗ «СМСЧ №9 МОЗ України» прийнято до комунальної власності територіальної громади міста Жовті Води.

Відповідно до рішення Жовтоводської міської ради від 25 квітня 2018 року державний медичний заклад перебуває в стані реорганізації шляхом перетворення на комунальне некомерційне підприємство «Жовтоводська міська лікарня».

Планується, що з 1 серпня 2018 року комунальне некомерційне підприємство «Жовтоводська міська лікарня» надаватиме населенню міста Жовті Води медичні послуги вторинного рівня. У структурі Жовтоводської міської лікарні працюватиме консультативна поліклініка, стаціонарні відділення (терапевтичне, педіатричне, інфекційне, хірургічне, акушерсько-гінекологічне, відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії) та допоміжні лікувально-діагностичні підрозділи.

У рамках реформи медичної галузі в Україні в місті з 1 червня 2018 року, за рішенням депутатів міської ради, створено нову юридичну особу – комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Жовтоводської міської ради (далі – «Центр»), яке з 1 серпня 2018 року надаватиме первинну медичну допомогу (терапевти, педіатри, лікарі загальної практики – сімейні лікарі).

У червні-липні п.р. буде проведено роботу з отримання ліценції на медичну практику «Центру», після чого працівники первинного рівня медичної допомоги ДЗ «СМСЧ №9 МОЗ України» будуть переведені на роботу до «Центру». При цьому будуть збережені всі соціальні гарантії працівникам згідно з законодавством України (право на відпустку та виплата матеріальної допомоги на оздоровлення при виході у відпустку) за рахунок коштів місцевого бюджету.

Після отримання ліцензії на медичну практику «Центром» буде забезпечено підписання декларацій з пацієнтами. «Центр» планується розмістити на базі ДЗ «СМСЧ №9 МОЗ України» у двох будівлях на умовах оренди (поліклініка №1 та дитяча поліклініка), про що депутати міської ради вже прийняли рішення.

На утримання «Центру» у 2018 році з місцевого бюджету виділено 1,1 млн грн, окрім того, очікується надходження медичної субвенції із державного бюджету на первинну медичну допомогу на ІІ півріччя 2018 року. Для лікарів первинної ланки уже придбано комп’ютерну техніку в кількості 14 одиниць за кошти місцевого бюджету, проводяться роботи із забезпечення закладу інтернет-зв’язком, проведені тендерні процедури на придбання мобільних телефонів для лікарів первинної ланки медичної допомоги.

Напередодні професійного свята бажаємо медичним працівникам міцного здоров’я, спокою в душі та радості від життя. Нехай нелегка праця приносить задоволення, а кожен день буде сповнений оптимізмом і любов’ю!