16 березня на базі дитячої бібліотеки ЦНТКіД ДП «СхідГЗК» відбулося засідання «Школи волонтерів», яка діє при Жовтоводському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Близько 40 соціально активних жовтоводців розповіли про власний волонтерський досвід, а також залучення додаткових ресурсів для вирішення завдань громади міста.

«Школа волонтерів» – це проект, спрямований на популяризацію ідей волонтерства та підвищення рівня обізнаності активних громадян про волонтерську діяльність, – говорить директор ЦСССДМ Людмила Скиба. – Ми намагаємося залучити молодь міста до активної участі в суспільному житті нашої громади задля надання допомоги тим людям, яким вона потрібна».

Навчання складалося з п’яти тематичних блоків: під час першого етапу студенти ІП «Стратегія», Жовтоводського педагогічного коледжу, Жовтоводського промислового коледжу, Західно-Дніпровського центру профтехосвіти презентували волонтерські осередки навчальних закладів. Далі про свою роботу розповіли волонтери ЦСССДМ, представники громадських організацій та благодійних фондів Жовтих Вод. За цікавою розмовою пройшов для учасників заходу наступний етап – мотиваційний постер. Присвятили його обговоренню тих напрямків волонтерської діяльності, яких не вистачає у місті. Говорили про проведення соціальних акцій, адресну та психологічну допомогу, організацію дозвілля дітей, які потребують допомоги та уваги з боку суспільства.

«Усі тематичні блоки пов’язані між собою. Ми побудували сьогоднішню зустріч таким чином, аби наприкінці заходу кожен учасник зміг обрати той напрямок, який йому ближче та в якому у майбутньому зможе реалізувати себе повною мірою, – підкреслила Світлана Скупейко, керівник «Школи волонтерів». – Завершенням засідання стане виконання практичного завдання – поширення соціальної реклами і налагодження діалогу з незнайомою людиною на вулицях міста».

Обравши один із трьох напрямків та озброївшись листівками, волонтери вирушили вулицями Жовтих Вод, аби на практиці відпрацювати отримані знання. Розповсюдили соціальну рекламу, спрямовану на пропаганду здорового способу життя, правовий та соціальний захист дітей і молоді з особливими потребами, альтернативні форми сімейного виховання та відповідальне батьківство.

«Школа волонтерів» запрошує всіх небайдужих жовтоводців долучитися до благодійної діяльності. За більш детальною інформацією звертайтеся до Жовтоводського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за телефоном: 3-20-40 або за адресою: вул. Ціолковського, 11.

Фото Віталія Жушмана.