Останнім часом до управління праці та соцзахисту населення побільшало звернень мешканців міста з запитаннями стосовно нарахування пільг і субсидій у зв’язку із завершенням опалювального сезону та початком літнього періоду. Роз’яснення з цього приводу надала перший заступник начальника УПСЗН Ольга БІГУН.

1. Отримувачам субсидій, які користуються послугами централізованого опалення у квітні місяці 2018-го будуть перераховані субсидії на теплопостачання за квітень поточного року без послуги теплопостачання та без збереження обов’язкової частки платежу на усі послуги з видачею нового повідомлення (про місце видачі повідомлень інформація буде уточнена очікувано у другій половині травня).

2. Отримувачам субсидій, які мають індивідуальне газове та електроопалення:

– будуть перераховані субсидії за квітень поточного року без збереження обов’язкової частки платежу на усі послуги, враховуючи дату закінчення опалювального сезону для цієї категорії домогосподарств, – 15 квітня 2018р.;

– будуть проведені перерахунки субсидій за опалювальний сезон із послуг індивідуального газового та електроопалення підприємствами ТОВ «Дніпропетровськгаззбут», ПАТ ДТЕК «Дніпрообленерго». Сума невикористаної субсидії домогосподарством буде повернута підприємствами до бюджету. Після проведених перерахунків частину зекономлених субсидій буде монетизовано у грошовій виплаті – еквівалент вартості зекономлених 150 КВт електроенергії або 100 куб. метрів природного газу (інформацію буде надано).

3. По закінченню опалювального сезону усім отримувачам субсидій будуть проведені перерахунки за останній період отримання субсидії з послуг водопостачання та водовідведення підприємством КП «Жовтоводський водоканал» ДОР». Сума невикористаної субсидії домогосподарством буде повернута до бюджету.

4. Громадянам, які отримували субсидії на житлово-комунальні послуги в попередньому опалювальному сезоні, субсидії будуть перепризначені на новий термін із травня 2018р. по квітень 2019р. в автоматичному режимі після отримання інформації про доходи членів сім’ї за липень-грудень 2017 року (за даними Державної фіскальної служби, Пенсійного Фонду, Фонду соціального страхування, Центру зайнятості та за запитами до організацій у разі потреби, інше), довідок про склад зареєстрованих за відповідною адресою, довідок про забезпечення громадян житловою площею, на яку нараховуються внески з утримання будинку та прибудинкової території та послуги з опалення за даною адресою. Автоматичний перерахунок буде проведено після аналізу наявності простроченої понад двох місяців заборгованості за даними комунальних служб, управляючих компаній, ОСББ та призупинення субсидій таким боржникам.

Звертаємо увагу: згідно з п.14 ПКМУ 848: «У разі отримання інформації про прострочену понад два місяці заборгованість з оплати послуг субсидія на наступний строк не призначається, про що структурний підрозділ з питань соціального захисту населення інформує особу. Якщо протягом двох місяців із дати інформування про непризначення субсидії на наступний строк громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку – з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору».

5. Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян (з місяця звернення). Звертатись на запис у каб. 42 УПСЗН.

6. Сім’ї, які отримують аліменти, повинні самостійно донести заяву про долучення довідки про отримані (не отримані) аліменти за відповідний період (каб. 49 УПСЗН), оскільки виконавча служба надає інформацію лише особисто отримувачу аліментів, а в базі ДФС, у більшості випадків, суми аліментів не відокремлені від загальної суми заробітної плати.

7. У разі отримання одноразової допомоги, яка обкладається податками та входить до складу заробітної плати, за період, що враховується в розрахунок доходів для призначення субсидій, рекомендуємо своєчасно долучити до справи заяву та довідку з розбивкою заробітної плати помісячно з відокремленням суми отриманої одноразової допомоги (звертатись у каб. 49).

8. У разі, коли на час звернення за призначенням субсидії особа є непрацюючим пенсіонером, який декларує відсутність інших доходів (окрім пенсії) в останньому місяці періоду, за який враховуються доходи, до її середньомісячного сукупного доходу враховується розмір пенсії за такий місяць за особистим зверненням такої особи та заповненням заяви та декларації про доходи (звертатись на запис у каб. 42 УПСЗН).

9. Звертаємо увагу: у разі змін у складі осіб, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні (будинку), переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, закінчення строку реєстрації місця перебування подаються нові заява та декларація (звертатись на запис у каб. 42 УПСЗН).

10. Звертаємо увагу: якщо будь-хто із зареєстрованих (фактично проживаючих) осіб протягом 12 місяців перед призначенням субсидії на новий період змінив статус (закінчення навчання, вихід на пенсію, вступ на навчання, реєстрація (зняття з реєстрації) в Центрі зайнятості та інше), здійснив купівлю земельної ділянки, квартири, будинку, автомобіля, транспортного засобу, оплатив ремонт, купівлю товарів або послуги (крім житлово-комунальних та медпослуг) на суму більше ніж 50 тис.грн, необхідно протягом місяця повідомити УПСЗН шляхом подання необхідних документів для запобігання припинення або перерахунку субсидії за минулий час (звертатись з заявою у каб. 42 УПСЗН).

11. Для запобігання перерахунків субсидій за попередні місяці та для коректного введення інформації про доходи в умовах автоматичного перерахунку субсидій з травня 2018р. рекомендуємо громадянам, які мають доходи від оренди земельних паїв, отримують (не отримують) стипендії під час навчання, здійснюють підприємницьку діяльність з оподаткуванням на загальних підставах, своєчасно надати інформацію про зазначені доходи з розбивкою по місяцях (липень-грудень 2017р.). Звертатись у каб. 49 УПСЗН.

12. Сім’ї, які у попередньому періоді отримували субсидії на житлово-комунальні послуги за рішенням спеціальної комісії, створеної виконавчим комітетом Жовтоводської міської ради, у разі змін (повернення зареєстрованої особи на проживання за місцем реєстрації та інших, у т.ч. зазначених у попередніх пунктах), для призначення субсидії на наступний термін повинні звернутися особисто (звертатись на запис у каб.42 УПСЗН).

13. У разі не надання інформації про зміни, подання недостовірної інформації, що впливає на призначення та розмір субсидії, УПСЗН уповноважене при проведенні перевірки даних (у т.ч. із виходом на місце проживання, з поданням запитів до Держприкордонслужби) припиняти дію субсидії та проводити перерахунки субсидії незалежно від строку.

14. Законом України від 14.07.2016р. №1474-VII передбачено, що кожен громадянин України, який досяг чотирнадцятирічного віку, зобов’язаний отримати паспорт України. Під час проведення верифікації Міністерством фінансів України отримувачів субсидій особи, які не мають даних інд.кодів та паспортів, не ідентифікуються і можуть бути виключені з реєстру отримувачів житлових субсидій. Тому громадянам, старшим чотирнадцяти років, які ще не повідомили в УПСЗН паспортні дані або інд.коди, необхідно у стислі строки про це повідомити (звертатись у каб. 49 УПСЗН).

15. Пільговикам, які отримували субсидії в попередньому опалювальному періоді та вважають за потрібне отримувати пільгу у літній період, необхідно звернутися з заявою (каб. 49) про припинення субсидії з 01.04.2018р. (гранична соціальна норма для категорій осіб, які отримують пільгу за доходами, – 2470 грн).