Завдання органів державної влади – надавати якісні послуги громадянам, а не створювати штучні перепони для населення. Саме тому 29 липня 2016 року Міністерство юстиції запровадило пілотний проект, що дозволив відійти від бюрократичних радянських норм та не чекати бажаючим побратися 30 днів.

Пілотний проект «Шлюб за добу» спрямований на спрощення процедури державної реєстрації шлюбу. Цей проект надає можливість нареченим зареєструвати шлюб у визначені ними строки, без додержання місячного терміну, передбаченого Сімейним кодексом України для державної реєстрації шлюбу.

Метою цього проекту є забезпечення реалізації гарантованого державою права на шлюб, зокрема для учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб.

Переваги:

  • реєстрація шлюбу в час та у місці, обраному нареченими;
  • відсутність необхідності звернення до відділів ДРАЦС;
  • відсутня необхідність чекати.

Для того, щоб скористатися сервісом із реєстрації шлюбу у скорочені строки, нареченим необхідно зробити декілька простих кроків:

  • звернутись до організатора державної реєстрації шлюбу, відомості про якого розміщені територіальним органом юстиції на офіційному сайті;
  • обрати дату та час для проведення державної реєстрації;
  • укласти цивільно-правовий договір про надання послуги;
  • завітати на власне весілля.

Внесення відомостей до Державного акту цивільного стану громадян здійснюється не пізніше наступного робочого дня після проведення реєстрації шлюбу.

Даний сервіс користується затребуваністю та популярністю серед українців, про що свідчить статистика одружень за новою процедурою. Так, із моменту запуску пілотного проекту можливістю швидко укласти шлюб скористалися 5630 пар. Лише у місті Дніпро з часу запровадження проекту (початок 2017 року) за спрощеною процедурою вже одружилися 63 пари наречених.

Новий сервіс дозволяє виключити корупцію та прискорити процедуру укладення шлюбу.

На сьогодні 35 міст України готові успішно реєструвати стосунки за прискореною процедурою! Це Київ, Одеса, Львів, Маріуполь, Сєвєродонецьк, Рівне, Вінниця, Дніпро, Харків, Луцьк, Миколаїв, Кам’янець-Подільський, Житомир, Херсон, Ужгород, Чернівці, Івано-Франківськ, Суми, Тернопіль, Чернігів, Кривий Ріг, Бахмут, Запоріжжя, Біла Церква, Бориспіль, Кропивницький, Станиця Луганська, Білгород-Дністровський, Полтава, Кременчук, Чугуєв, Хмельницький, Черкаси, Хотин та с. Кам’яниця Ужгородського району Закарпатської області.

Отже, проектом реєстрації шлюбу за спрощеною системою охоплено майже всю країну.

Пілотний проект триває!

Начальник Жовтоводського міського відділу ДРАЦС Л.М.Богомолова