Понад 1500 непрацюючих абонентських ліній та 7659 м пошкодженого телефонного кабелю з початку 2017 року. За останні два місяці знищено 20% телекомунікаційної мережі Жовтих Вод. Минулого тижня без стаціонарного зв’язку залишилися поліклініка №1, дитяча поліклініка, декілька спеціальних екстрених служб міста, Жовтоводський міський суд та управління Пенсійного фонду України в м.Жовті Води, багатоповерхові житлові будинки. Про проблему, яка постійно існує у нашому місті, розповів начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами, цивільного захисту та оборонної роботи виконкому міськради Володимир РЯБОКОНЬ.

За інформацією Володимира Жановича, кількість випадків зловмисних зазіхань «мисливців за металом» на майно «Укртелекому» за 4 місяці поточного року перевищила рівень 2016-го – 85 проти 78, відповідно. Підприємству завдано шкоди на 242,8 тис.грн (117,01 тис.грн у 2016 році). Від небувалої активності «металошукачів» страждають не тільки фізичні особи, а й підприємства. З початку 2017 року «Укртелекомом» зареєстровано 1697 абонентів, які залишилися без стаціонарного зв’язку, і 359 – без доступу до мережі Інтернет.

Кабелі телефонного зв’язку крадуть звідусіль: із під’їздів, підвалів, фасадів багатоповерхових будинків, а також у кабельній каналізації та на повітряних лініях зв’язку.

Працівники «Укртелекому» не встигають відновлювати пошкоджені та викрадені кабелі: «мисливці за металом» наступного дня знову його вирізають. На відновлення роботи абонентської лінії, майстрам підприємства потрібен мінімум тиждень. Адже кабель необхідно придбати, прокласти та змонтувати в єдиний ланцюг – для цього потрібен час та величезні людські ресурси.

Володимир Рябоконь звернувся з проханням до всіх жовтоводців: якщо ви стали свідками крадіжки чи маєте якусь інформацію про підозрілих осіб, місця приймання металобрухту, місця випалювання кабелю тощо, повідомте про це до поліції за номером «102» чи до виконкому міської ради (2-48-81).