Із 1 жовтня в Україні стартувала монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Про нововведення, які варто знати жовтоводцям, розповіли в управлінні праці та соціального захисту населення Жовтоводської міської ради.

В управлінні праці та соціального захисту населення Жовтоводської міської ради (далі – УПСЗН) повідомили, що монетизацію пільг на оплату житлово-комунальних послуг впроваджено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 №373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі». В УПСЗН зазначили, що одночасно функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі: готівкова та безготівкова (на вибір пільговика).

Надання пільг у грошовій безготівковій формі

Уповноваженим банком, який забезпечує реалізацію механізму надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій безготівковій формі, визначено АТ «Ощадбанк». Для нарахування пільг у грошовій безготівковій формі пільговикам звертатися до УПСЗН не потрібно. Управління праці та соцзахисту населення міськради на підставі даних Єдиного державного автоматизованого реєстру пільговиків буде нараховувати пільги в автоматичному режимі. Персоніфікований облік пільговиків і коштів, які надходитимуть на рахунки для виплати пільг, вестиме АТ «Ощадбанк» для кожної особи індивідуально. Переказ коштів на рахунки управителів, ОСББ, виконавців комунальних послуг здійснюватиме уповноважений банк на підставі договорів, укладених між ним та надавачами компослуг. Упродовж доби після перерахування коштів АТ «Ощадбанк» інформуватиме пільговика шляхом надсилання йому на мобільний телефон смс-повідомлення (у разі наявності інформації про номер мобільного телефону пільговика в УПСЗН) про стан розрахунків за житлово-комунальні послуги та залишок коштів на рахунку. Невикористані суми за підсумками опалювального сезону перераховуватимуться на поточний рахунок пільговика в АТ «Ощадбанк».

Надання пільг у грошовій готівковій формі

Пільги у грошовій готівковій формі призначатимуться на опалювальний (неопалювальний) період на підставі заяв, поданих особисто до УПСЗН у термін до 15 жовтня (15 травня). Виплата пільг здійснюватиметься шляхом перерахування коштів управлінням праці та соцзахисту населення на рахунок пільговика, відкритий в АТ «Ощадбанк», або через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта».

Пільговики, яким надається пільга у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги. У разі отримання від управителів, ОСББ, виконавців комунальних послуг інформації про наявність простроченої понад місяць (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати послуг (внесків/платежів), сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн), у пільговиків, які отримують пільгу у готівковій формі, виплата пільги з наступного опалювального (неопалювального) сезону буде здійснюватися у грошовій безготівковій формі.

Звертаємо увагу: незалежно від форми надання пільг пільговик зобов’язаний повідомляти УПСЗН про зміни всіх обставин, які впливають на отримання пільг (зміна персональних даних, місця реєстрації/проживання, кількості членів сім’ї тощо). Сума пільг, перерахованих (виплачених) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів із недостовірними відомостями, повертається ним до державного бюджету. У разі, коли пільговик добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму пільг, питання про їх примусове стягнення вирішується у судовому порядку.

Для отримання пільги у грошовій готівковій формі в опалювальний період, пільговикам слід звернутися до УПСЗН (вул.Першотравнева, 24, кабінет №46, тел.066-526-17-91, графік роботи: понеділок-четвер із 08.00 до 17.00) до 15 жовтня 2019 року. Із документів знадобляться заява, інформація про рахунок в АТ «Ощадбанк», паспорт, посвідчення про належність громадянина до пільгової категорії.

Марина Котова.