29 вересня 2017 року на 71-му році життя відійшла у вічність заслужений працівник культури, колишній директор централізованої бібліотечної системи Віра Данилівна Палій.

Коли мова заходить про Віру Данилівну Палій, на обличчях співрозмовників з’являється доброзичлива посмішка. Ця миловидна жінка зробила чимало благородних справ, її поважали за чуйність, щирість та доброту душі. Усі, хто працював і спілкувався з Вірою Данилівною, завжди цінували її порядність, широкий світогляд, чесність і принциповість, дружню повагу до колег, самовідданість у роботі. Вона мала величезний авторитет серед бібліотечних працівників. Її поважали не тільки бібліотекарі ТБО міста Жовті Води, до неї, як до людини компетентної, справедливої, чуйної зверталися за професійними консультаціями колеги – директори з інших міст нашої області. Незважаючи на велику завантаженість, Віра Данилівна завжди знаходила час, щоб уважно вислухати кожного, хто звертався до неї, навіть за життєвою порадою. Крім того, вона була чудовою мамою й турботливою бабусею.

Свою бібліотечну діяльність у м.Жовті Води Віра Данилівна розпочала з посади завідуючої дитячою бібліотекою. Восени 1978 року відкрилася нова сторінка в історії бібліотечної справи міста. З метою поліпшення обслуговування читачів різних категорій, координації інформаційно-бібліографічного обслуговування, комплектування бібліотечних фондів у місті Жовті Води було створено Централізовану бібліотечну систему державних масових бібліотек з єдиними штатами, спільним кошторисом. Директором ЦБС було призначено Віру Данилівну Палій, яка очолювала колектив із дня створення ЦБС до середини серпня 2016 року.

Під її керівництвом Жовтоводська ЦБС зарекомендувала себе як один із кращих культурних закладів міста. Свою завзятість, наполегливість Віра Данилівна передала всьому колективу, до всіх без винятку працівників вона знаходила «ключик», щоб сповна використати творчі здібності кожного, для неї кожна дрібниця мала велике значення, її думки були постійно зайняті турботою про інших.

Плідна праця Віри Данилівни знайшла гідну оцінку в суспільстві. За сумлінну працю вона багато разів нагороджувалася Грамотами, подяками, дипломами обласного управління культури, виконавчого комітету та відділу культури виконавчого комітету Жовтоводської міської ради. У 1990 році вона нагороджена знаком «За відмінну роботу». У 1991 році їй було присвоєно звання «Заслужений працівник культури УРСР», у 2008 році – нагороджена відзнакою голови облдержадміністрації, у 2010 році вона визнана переможцем конкурсу «Світоч Жовтих Вод» у номінації «Кращий діяч культури».

Прощання з Вірою Данилівною Палій відбулося сьогодні, 3 жовтня, у Храмі Різдва Іоана Хрестителя.

Світла пам’ять про неї та її земні справи назавжди залишаться в серцях тих, хто знав цю мудру, високоосвічену, принципову, порядну людину.