18 травня з нагоди відзначення 371-ї річниці переможної битви козацького війська під проводом Богдана Хмельницького на Жовтих Водах у місті пройшли святкові заходи.

Розпочалися урочистості з ходи у супроводі вихованців Школи козацького гарту «Хорт» ім. М.Пошедіна. Колона місцевих активістів і патріотів рухалася від меморіальної дошки на честь Івана Богуна до пам’ятника славетним козакам, що в парку Слави.

Там відбулось урочисте віче, під час якого представники громади міста поклали квіти до підніжжя пам’ятника Героям визвольної війни українського народу 1648-1654 років.

Хвилиною мовчання містяни вшанували героїв-лицарів, сміливих козаків за любов до України, велике бажання жити самостійно, мати власну мову і державу. Після – жовтоводці разом із настоятелями храмів УПЦ КП отцями Олексієм та Михаїлом помолилися за Україну.

До присутніх із промовою звернувся міський голова Володимир Абрамов. Він зазначив, що щороку жовтоводці традиційно збираються у парку Слави біля пам’ятника славетним козакам та згадують тих, хто у 1648 році виборював право українського народу на вільне та незалежне життя. Також В.Абрамов повідомив, що 18 травня в Україні та світі вшановують пам’ять жертв депортації кримських татар 1944 року.

За словами очільника Жовтих Вод, на території нашого міста є багато славетних куточків, яких торкнулася крилом невмируща козацька слава. Один із них – пам’ятник Героям визвольної війни українського народу 1648-1654 років, розташований у парку Слави. Міський голова зазначив, що до побудови та встановлення вищезазначеного монумента саме у нашому місті доклали зусиль чимало людей, у тому числі й жовтоводці. Це, зокрема, А.Білостоцький, О.Супрун, В.Щербицький, працівники колишнього ЖУБу, А.Шевяков, А.Кузьменко, О.Кузьминський.

Наостанок Володимир Абрамов закликав присутніх, а особливо молоде покоління, вчити історію рідного краю, й надалі щороку приходити до пам’ятника Героям визвольної війни українського народу 1648-1654 років та вшановувати героїчних синів неньки-України.

Під час урочистостей порадували своїми виступами народний хор «Веселка» БК «Родина» (кер. Т.Михайлюк), народний ансамбль «Світанок» (кер. О.Гонза) та танцювальний колектив «Імпульс» ЦДЮТ (кер. К.Ненашева).

По завершені віче на стадіоні колишнього ІП «Стратегія» відбувся VII Всеукраїнський фестиваль козацького традиційного та бойового мистецтва «Герць». Під час змагань працювали виставки виробів майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, козацької та сучасної зброї, торгові точки, фотозони, були організовані розваги для дітей.

Окрім того, порадували своїм співом місцеві вокалісти, жовтоводцям був представлений показовий виступ вихованців Школи «Хорт» ім. М.Пошедіна.

Родзинкою турніру стали бої «лава на лаву» (категорія «штовхач»), а також більш молодецька забава – бої 5 на 5 – «борня» (козацька традиційна групова боротьба). Усі присутні мали нагоду пригоститися смачним козацьким кулішем.

Минають століття, минають роки, а козацькому роду нема переводу. Тож нехай прагнення до волі й незалежності буде неодмінною рисою кожного українця, кожного жовтоводця!

Фото М.Котової.