У Жовтих Водах сталася надзвичайна ситуація: неподалік автовокзалу зіткнувся бензовоз із цистернами та спецавтомобіль, який перевозив хлор, довелося частково евакуювати людей. За такою легендою 18 квітня пройшов перший день командно-штабних навчань з органами управління та силами цивільного захисту міста. Дії в надзвичайній ситуації відпрацьовували не лише рятувальники, медики та поліція, а й міська влада.

Як розповів начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами, цивільного захисту та оборонної роботи виконкому міської ради Володимир Рябоконь, командно-штабні навчання проводяться один раз на п’ять років. Обласна комісія, в першу чергу, перевіряє рівень готовності та дієздатності органів управління та сил цивільного захисту ланки територіальної підсистеми єдиної системи цивільного захисту міста щодо попередження та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру. І лише потім – практичні знання і навички, якими повинні володіти рятувальники, поліція, медики та інші спеціалізовані служби.

За словами Володимира Рябоконя, за задумом навчань, у результаті зіткнення бензовозу з цистернами та спецавтомобіля, що перевозив небезпечну хімічну речовину, відбувся витік бензину з подальшим його займанням, а також викид хлору. Існувала ймовірність вибуху бензовозу. Також у зв’язку із викидом в атмосферу хлору, потрібно було провести часткову евакуацію населення, яке знаходилось у зоні хімічного зараження. З поставленою задачею служби цивільного захисту впоралися – «надзвичайну ситуацію» ліквідували.

В.Рябоконь повідомив, що обласна комісія на чолі із начальником відділу планування заходів цивільного захисту, оповіщення та роботи регіональної комісії з питань ТЕБ та НС управління цивільного захисту облдержадміністрації Олександром Федоровим після доведення до учасників заходу легенди навчання, ретельно слідкувала за роботою та швидкістю прийняття рішень міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, евакуаційної комісії міста, розрахунково-аналітичної групи, штабу з ліквідації наслідків НС. Адже саме ці органи управління цивільного захисту відповідають за реагування на надзвичайну ситуацію, прийняття обґрунтованих відповідних рішень та дій під час ліквідації наслідків будь-якої аварії.

«Командно-штабні навчання сьогодні актуальні як ніколи. На щастя, ми не стикалися з серйозними аварійними ситуаціями, з питаннями евакуації населення, – зазначив В.Рябоконь. – Але надзвичайна подія може трапитись у будь-який час і до неї потрібно бути готовим». Начальник відділу виконкому повідомив, що висновки щодо дій органів управління та сил цивільного захисту, обласна комісія надасть після 5 травня.

«Нам є над чим працювати у подальшому, – сказав Володимир Рябоконь. – Упевнений, що і у випадку виникнення справжньої надзвичайної ситуації, ми зможемо її ліквідувати».

Фото Віталія Жушмана.