Підписання декларацій із пацієнтами лікарі Центру первинної медико-санітарної допомоги планують розпочати 15 листопада поточного року. Про те, як буде організовано цей процес, а також про реалізацію у Жовтих Водах урядової програми «Доступні ліки», подальшу роботу СМСЧ-9 та видачу лікарняних листів розповіла під час брифінгу 12 листопада начальник відділу охорони здоров’я виконкому міськради Валентина БОКА.

Старт кампанії «Обери свого лікаря»

Керівник відділу нагадала, що відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я від 19.10.2018 року №1912 «Про ліцензування медичної практики», КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» (далі – КНП «ЦПМСД) отримало ліцензію на медичну практику, згідно з якою підприємство має право надавати первинну медико-санітарну допомогу населенню. З 8 листопада 2018 року медичний персонал СМСЧ-9 переведений на роботу до КНП «ЦПМСД». Тож підписання декларацій із пацієнтами планується розпочати 15 листопада. Порядок організації кампанії «Обери свого лікаря» здійснюватиметься наступним чином: із понеділка по п’ятницю з 8.00 до 18.00, у суботу з 8.00 до 16.00 у кабінеті №506 (п’ятий поверх) поліклініки №1 жовтоводці зможуть підписати із лікарем первинної ланки, в якого хочуть обслуговуватися, декларацію про надання медичних послуг. В.Бока зауважила, що вносити дані пацієнта до системи «Електронне здоров’я» можуть як лікарі первинної ланки медицини, так і реєстратори, медсестра тощо. Тобто уповноважена на це особа ЦПМСД.

Начальник відділу зазначила, що розміщення «пункту» підписання декларацій на п’ятому поверсі зумовлено можливістю підключення комп’ютерної техніки до Інтернету, оскільки укладений між пацієнтом і лікарем договір має бути завантажений в електронному вигляді у систему eHealth. Також вона повідомила, що у поліклініці працює ліфт, тож дістатися до верхнього поверху не повинно становити проблему. Будівля як ззовні, так і всередині обладнана пандусами.

Щодо громадян, які ще в квітні місяці записалися до лікаря у зошит, тим самим повідомивши про свій намір лікуватися саме у нього, – з ними зв’яжуться працівники КНП «ЦПМСД» за номерами телефонів, які вони вказали, та узгодять дату і час для підписання декларацій.

Для того, аби підписати декларацію з лікарем, при собі необхідно мати паспорт, ідентифікаційний номер та мобільний телефон (на нього прийде СМС-повідомлення з кодом ідентифікації пацієнта). Якщо декларація підписується з педіатром, то треба взяти також свідоцтво про народження дитини. Для недієздатних осіб – вищезазначені документи недієздатної особи та документ-посвідчення законного представника, індивідуальний податковий номер законного представника та документ, що посвідчує його особу.

Валентина Бока повідомила, що для мешканців віддалених районів Жовтих Вод (Весела Іванівка та селище Суха Балка) буде організовано виїзний прийом спеціалістів Центру, тому їхати до поліклініки №1 не потрібно. Графік роботи виїзних бригад: Весела Іванівка – щовівторка з 9.00 до 15.00 у приміщенні амбулаторії НВК «Родина»; селище Суха Балка (ДП «Аграрний цех «Жовторічанський») – щосереди з 09.00 до 15.00 на базі амбулаторії населеного пункту.

Окрім того, В.Бока звернулася до керівників жовтоводських підприємств із пропозицією організувати процес підписання декларацій із працівниками безпосередньо на робочому місці. Для цього потрібно забезпечити спеціалістів Центру робочим місцем, обладнаним комп’ютером, принтером та інтернет-зв’язком.

Начальник відділу охорони здоров’я наголосила, що пацієнт має право самостійно обрати собі лікаря, не прив’язуючись до територіального розподілу. Також він або його законний представник можуть подати декларацію самостійно через систему «Електронне здоров’я» з використанням свого цифрового підпису.

Наступним кроком у роботі Центру стане підписання договору із Національною службою здоров’я з 01 січня 2019 року, що змінить систему фінансування медичного закладу.

В.Бока зазначила, що кінцевого терміну підписання декларацій немає, тому створювати ажіотаж навколо цієї теми не потрібно.

Щодо подальшої діяльності СМСЧ-9

Що стосується ДЗ «СМСЧ №9 МОЗ України» – даний заклад працює в штатному режимі. З 8 листопада поточного року він надає послуги вторинного рівня, що передбачає консультації вузьких спеціалістів та амбулаторне лікування у вузьких спеціалістів поліклініки, а також лікування пацієнтів в існуючих відділеннях.

Медсанчастина належить до комунальної власності, з 19.04.2018 року органом управління є Жовтоводська міська рада в особі виконавчого комітету. Старою залишилася тільки назва установи. До кінця 2018-го СМСЧ-9 повністю забезпечена коштами на оплату праці та енергоносіїв.

Питання про реорганізацію закладу шляхом перетворення на Комунальне некомерційне підприємство «Жовтоводська міська лікарня» планується винести на сесію міської ради, яка відбудеться у грудні поточного року. Тобто медустанова стане закладом вторинного рівня медицини.

Далі, відповідно до медичної реформи, мають відбутися зміни і в медицині вторинного рівня. Так, з 01.07.2019 року очікується підписання договору з Національною службою здоров’я на оплату послуг вузьких спеціалістів поліклініки, які будуть безкоштовно обслуговувати пацієнтів за направленням лікарів первинки. Тому, за словами начальника відділу охорони здоров’я, підписання декларації з сімейним лікарем чи терапевтом є важливим та необхідним кроком для кожного жовтоводця.

Відсутність лікарняних листів

В.Бока зазначила, що проблема з видачею лікарняних листів вирішується. 13 листопада 2018 року в ДЗ «СМСЧ №9 МОЗ України» працювала акредитаційна комісія департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації. У відповідності до вимог законодавства, комісія приймає рішення про акредитацію протягом 10 робочих днів. Після отримання акредитаційного сертифікату в СМСЧ-9 з’являться бланки лікарняних листів.

Урядова програма «Доступні ліки»

На реалізацію програми «Доступні ліки» у 2018 році місто Жовті Води отримало з державного бюджету 1358,775 тис.грн. Станом на 12.11.2018 року використано 1125,5 тис.грн, що становить 82,8% до річних призначень. За цей період програмою скористалися 5438 осіб, виписано 30714 рецептів.

Урядова програма «Доступні ліки» користується у жовтоводців неабияким попитом. Так, уже в серпні поточного року на безкоштовні або з незначною доплатою медикаменти виник дефіцит коштів. Виконавчим комітетом Жовтоводської міської ради направлено лист до департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації про виділення додаткових коштів. На сьогодні, аби задовольнити весь попит жовтоводців на «доступні ліки», додатково потрібно близько 100 тис.грн.

Валентина Бока розповіла, що до кінця листопада поточного року ліки можна отримати в аптеці «Надія» за адресою вул.Кропоткіна, 8/3.

У грудні місяці відпуск медпрепаратів за програмою «Доступні ліки» буде здійснюватися до 16 числа в наступних аптеках: ФОП Бехало С.І. – вул.Гагаріна,21; ФОП Зубова Н.В. (аптека №1 «Надія») – вул.Кропоткіна,8/3; ТОВ «Дніпродзержинська фармацевтична компанія» (аптеки «Бажаємо здоров’я») – вул.Козацької Слави,29 та вул.Гагаріна,15.

Програма реімбурсації

На забезпечення хворих на цукровий діабет місту Жовті Води у 2018 році виділено 1088,5 тис.грн. Станом на 12.11.2018 року використано 680,5 тис.грн, що становить 62,5% до річних призначень. Препаратами інсуліну забезпечуються 302 особи, в тому числі 10 дітей. Коштів на препарати інсуліну до кінці поточного року достатньо.