26 квітня у Жовтих Водах ушанували пам’ять героїв-ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.

До пам’ятного знаку «Жовтоводцям за проявлені мужність та героїзм при виконанні завдань Батьківщини», що в парку Слави, квіти поклали представники міської та державної влади, установ та організацій міста, громадськість, учнівська молодь, ветерани-чорнобильці.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, яких немає серед нас.

Міський голова Володимир Абрамов висловив слова вдячності й шани усім, хто, проявивши героїзм та мужність, захистив світ від радіаційного лиха. Очільник міста закликав присутніх, а особливо молодь, завжди пам’ятати цю сумну дату та тих, хто постраждав унаслідок вибуху «мирного атома», а також кожного року збиратися біля цього пам’ятного знаку, щоб ушанувати подвиг ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

У мітингу також узяли участь народний депутат України Олег Кришин, голова міської організації «Союз Чорнобиль Україна» Анатолій Кравцов.

У своїй промові нардеп зазначив, що в історії кожної країни є події, які неможливо забути. Одна із них – аварія на Чорнобильській АЕС. «За офіційними даними упродовж перших двох років від отриманого опромінення загинуло 12 тисяч осіб, п’ять мільйонів наших земляків отримали радіоактивне зараження, – сказав О.Кришин. – Наслідки могли бути непоправними, якби не героїзм і мужність ліквідаторів. Вони ціною власного життя і здоров’я врятували людство. Їх подвиг назавжди залишиться в наших серцях».

Наостанок нардеп закликав усіх присутніх пам’ятати загиблих та шанобливо ставитися до живих ліквідаторів тієї страшної катастрофи.

Під час мітингу Грамотами народного депутата України О.Кришина за вагомий внесок у розвиток міста та активну життєву позицію були нагороджені: Трифонтов Анатолій Федорович, Кондратюк Анатолій Олексійович, Тихонов Євген Сергійович, Скрипник Микола Андрійович, Маркевич Антон Антонович.

Гарним завершенням заходу стали авторський вірш Лариси Ревенко у виконанні учениць СШ №10 Кім Даніели та Поліщук Дарини, пісня від Валерія Маньковського та вже традиційне спільне фото ліквідаторів на згадку для майбутніх поколінь.

Фото Віталія Жушмана.