26 квітня у Жовтих Водах ушанували пам’ять героїв-ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.

Цього року урочистості розпочалися з інсценізованої постановки уривка твору української письменниці Катерини Мотрич «Молитва за убієнних голодом». Її виконали гуртківці БК «Родина».

Далі до пам’ятного знака «Жовтоводцям за проявлені мужність та героїзм при виконанні завдань Батьківщини» квіти поклали представники міської влади, установ та організацій міста, громадськість, учнівська молодь, ветерани-чорнобильці. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, яких немає серед нас.

Зі словами подяки до ліквідаторів звернулися міський голова Володимир Абрамов та заступник голови міської організації «Союз Чорнобиль Україна» Григорій Жермель. Зокрема, очільник міста висловив шану всім, хто, проявивши героїзм, мужність, відвагу, сміливість, захистив світ від наслідків Чорнобильської катастрофи. Говорячи про історичні факти та цифри, В.Абрамов закликав присутніх завжди пам’ятати цю сумну дату та тих, хто постраждав унаслідок вибуху «мирного атома», а також щороку збиратися біля цього пам’ятного знака, щоб ушанувати подвиг ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

Гарним завершенням заходу стали пісня у виконанні Валерія Маньковського та вже традиційне спільне фото ліквідаторів на згадку для майбутніх поколінь.

Фото М.Котової.