4 грудня, у переддень Міжнародного дня волонтера, у виконавчому комітеті міської ради відбулося відзначення та вручення Подяк міського голови мешканцям міста, котрі за покликом душі, цілком добровільно, на волонтерських засадах надають допомогу військовослужбовцям-учасникам АТО та їх родинам, дітям та сім’ям, які опинились у складних життєвих обставинах, дітям з особливими потребами.

Привітання волонтерів міста було організоване Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Директор Центру Людмила Скиба зазначила, що відповідно до Закону України «Про волонтерську діяльність», прийнятого Верховною Радою 19 квітня 2011 року, волонтерська діяльність – добровільна, безкорислива, соціально спрямована, неприбуткова діяльність, що здійснюється волонтерами та волонтерськими організаціями шляхом надання волонтерської допомоги. Волонтером може бути будь-яка людина, незалежно від віку, місця роботи, соціального статусу. Головне – мати для цього бажання. Напрямків же, куди можна докласти своїх зусиль, у місті вистачає.

За активну громадську позицію, невичерпну жагу приносити користь суспільству, чуйність, небайдужість та безкорисливість у вирішенні нагальних соціальних питань, які виникають в громаді, Подяки міського голови отримали:

  • Олексій Горохівський, протоїєрей храму Різдва Іоана Хрестителя Української православної церкви Київського патріархату. Бере участь у міських заходах, надає гуманітарну, матеріальну допомогу учасникам АТО, членам сімей ВПО, сім’ям СЖО.
  • Оксана Більченко, практикуючий психолог. На благодійних засадах упродовж літа надавала допомогу дітям учасників АТО, внутрішньо переміщених осіб та іншим категоріям жовтоводців. Організовувала психологічну допомогу дітям, які цього потребували, на базі розважального комплексу «Egoist».

  • Віталій Устименко, керівник спортивного клубу «ФАЙТЕР», депутат Жовтоводської міської ради. Допомагає учасникам АТО, займається з молодим поколінням, залучаючи до здорового способу життя, бере участь у соціальному інспектуванні сімей групи ризику.

  • Світлана Герасименко, представник БФ «Герда» ім. А.Смольської. Допомагає сім’ям, які опинились у складних життєвих обставинах.

  • Максим Ключник, приватний підприємець. Надає соціальну допомогу (одяг, взуття, іграшки, засоби гігієни) сім’ям, які потребують сторонньої допомоги.
  • Андрій Слабко, лікар-волонтер в АТО. Постійно буває на передовій, допомагаючи нашим захисникам. Також сприяє у вирішенні питань поводження з безпритульними тваринами.
  • Іван Головатий, в.о. директора КП «Ритуальні послуги», депутат міської ради. Бере участь у рейдах сімей СЖО та в організації змістовного дозвілля неповнолітніх дітей.

  • Сергій Іщенко, голова ГО «Афган», депутат Жовтоводської міської ради. Спектр волонтерської діяльності дуже великий. Не один рік співпрацює зі службою у справах дітей виконкому міськради, ЦСССДМ, міською владою. Громадська організація, яку він очолює, допомагає військовослужбовцям АТО (у т.ч. з питань отримання житла), займається військово-патріотичним вихованням дітей.

  • Наталя Сердюк, працівник СМСЧ-9, депутат Жовтоводської міської ради. Опікується проблемами дітей, які перебувають у СЖО. Входить до складу депутатських комісій із перевірки, зокрема, відділу освіти з питання харчування школярів. Переймається проблемами кожного навчального закладу.

Міський голова В.Абрамов, вітаючи волонтерів зі святом, зазначив, що ці люди – дуже скромні, ніхто б і не знав про їхню благодійну діяльність, якби не нагода. Вони заслуговують найщиріших слів вдячності від усієї громади, оскільки у свій вільний час займаються благородними справами, які полегшують життя жовтоводців різного віку і різних категорій.

Довідково:

Волонтерство – це благодійна діяльність приватної особи, яка не вимагає фінансових пожертвувань від особи, а базується переважно на використанні часу та навичок цієї особи, які надаються особою на безоплатній основі.

Фото Віталія Жушмана.