Щороку, 21 листопада, в Україні відзначають День Гідності та Свободи. У Жовтих Водах ушанування патріотизму й мужності тих, хто став на захист національних інтересів нашої держави та її європейського вибору, відбулося сьогодні у парку Слави. Через карантинні обмеження захід був небагатолюдним.

Згадати події буремного 2013-го до пам’ятника Героям визвольної війни українського народу 1648-1654рр. прийшли міський голова Володимир Абрамов, новообраний очільник Жовтих Вод Дмитро Ханіс, настоятель храму Різдва Іоанна Хрестителя УПЦ КП отець Олексій та військовий комісар Жовтоводського МТЦК та СП капітан Олег Бояринцев.

Пам’ять Героїв Небесної Сотні, а також усіх захисників, які ціною власного життя виборювали мир і спокій на рідній землі, учасники зібрання вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до підніжжя меморіалу славетним козакам.

А ми закликаємо кожного жовтоводця завтра, 21 листопада, згадати ті трагічні події, які стали знаковими для нашої країни, та віддати шану всім загиблим майданівцям.

Довідково

День Гідності і Свободи відзначається щороку 21 листопада згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року. Його встановлено на честь початку двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

День Гідності та Свободи став своєрідним наступником Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але згодом був скасований.

Марина Котова.
Фото автора.