Продуктові набори, обігрівачі, теплі зимові речі, медикаменти та постільну білизну отримали днями 92 родини переселенців, які мешкають у Жовтих Водах. Усе це до нашого міста привезли представники МБО «Карітас України» (м.Кривий Ріг) та МГО «Агентство ООН у справах біженців».

Як пояснила директор ЦСССДМ Людмила Скиба, Жовті Води не перший рік співпрацюють із даними організаціями. Завдяки гуманітарній допомозі, яку вони привозять до міста, жовтоводці, з числа соціально-незахищених категорій, отримують речі першої необхідності – продуктові набори, сезонний одяг та медикаменти.

Про акцію «Папа для України», в рамках якої представники МБО «Карітас Кривий Ріг» привезли допомогу для переселенців, розповів її директор отець Іван. Він повідомив, що допомога направлена тільки на тих осіб, які постраждали від конфлікту на Сході України. До переліку цих осіб можуть додавати і місцевих мешканців із числа соціально-незахищених категорій, яким, на думку керівництва організації, найбільше потрібна гуманітарна допомога. Загалом за списками, які подавали УПСЗН та ЦСССДМ, було обрано 62 родини. Залежно від соціального статусу (одинокі матері, малозабезпечені, багатодітні родини, молоді мами, пенсіонери) кожен отримав свій пакунок із гуманітарною допомогою.

Наприклад, Ганна Сігаєва – переселенка із Авдіївки – переїхала до Жовтих Вод разом із чоловіком та трьома дітьми два роки тому. Отриманій допомозі дуже рада. Говорить, що з нинішніми цінами у магазинах та комунальними платежами, буває інколи скрутно. Тому все, що отримала від МБО «Карітас України», обов’язково знадобиться. Особливо рада Ганна новенькому обігрівачу. Родина Сігаєвих чекає на народження ще однієї дитини, тому взимку малюкові буде набагато комфортніше та тепліше вдома.

Окрім того, нові теплі зимові речі отримали від МГО «Агентство ООН у справах біженців» 30 родин переселенців. Як повідомила представник організації Наталія Сінтєєва, до Жовтих Вод вони привезли теплий верхній одяг, взуття, термобілизну та дитячі речі.

Та не тільки з матеріальними проблемами стикаються переселенці у повсякденному житті. Виникають питання, пов’язані і з захистом своїх прав, і з соціальним забезпеченням, і з подоланням стресового стану. Тож, аби допомогти внутрішньо переміщеним особам захистити та відстояти свої права, вирішити найбільш актуальні для них проблеми, представники ГО «Право на захист» провели юридичне консультування для усіх бажаючих.

За словами Людмили Скиби, 28 квітня допомогу отримали ті, хто не зміг її отримати раніше у Кривому Розі та Дніпрі. Загалом продуктові набори та необхідні речі отримали 92 родини внутрішньо переміщених осіб.

Фото Віталія Жушмана.

Відео ПН ТРК «Степ».