29 квітня відбулося відкриття Дитячого парку. Запрацювали атракціони, для жовтоводців та гостей міста була підготовлена концертна програма, працювали торгові точки, виставка-продаж виробів декоративно-ужиткового мистецтва, відбулися змагання молоді «Енеїда».

Директор Дитячого парку Вікторія Глєбова, розповідаючи про підготовку до весняно-літнього сезону, зазначила, що цьогорічна весна, коли у квітні випав сніг, значно ускладнила проведення робіт. За її словами, в останній сонячний тиждень довелось докласти максимум зусиль, щоб устигнути вчасно. Та, попри все, атракціони підготовлені, пройшли технічний огляд, діагностику, отримали позитивні висновки експертизи. «Ми дуже вдячні всім, хто надавав допомогу під час підготовки до роботи нашого закладу, – говорить директор парку. – Щира подяка за підтримку міському голові Володимиру Абрамову, депутатам Жовтоводської міської ради, усім підприємствам, організаціям, приватним підприємцям міста, які з розумінням ставляться до потреб існування Дитячого парку як одного з найважливіших осередків відпочинку всією родиною». В.Глєбова подякувала за дієву допомогу ПрАТ «Гарант Метиз Інвест», підприємствам «Технотрон», «Виза-Агро», «Позитрон», ТОВ «ФИМ», «Тетра», ЖВК №26, ЖРЕМ, ТОВ «Техномаш», ПП Бойченку І.В., СПД Шевченко О.В. та іншим підприємцям, окрема подяка – ДП «СхідГЗК», особливо РМЗ – працівники виконали значний обсяг робіт на атракціонах: «Юнга», «Дзвіночок», дорослі гойдалки та «Берізка». Директор Дитячого парку також висловила вдячність учасникам весняної толоки, в т.ч. представникам релігійних установ, які, незважаючи на несприятливі погодні умови, допомогли виконати роботи з благоустрою прилеглої території.

Вікторія Глєбова звернула увагу на те, що Дитячий парк надає можливість, як і минулого року, дітям пільгових категорій покататися на атракціонах безплатно: кожної середи, четверга та п’ятниці на вибір на одному із запропонованих закладом атракціонів. Це – «Юнга», «Дзвіночок», «Берізка», усі види гойдалок і ігровий майданчик «Казкове королівство». Для безплатного відвідування необхідно мати копію посвідчення про пільгу та копію свідоцтва про народження дитини.

«Минулого року за рахунок спецфонду нашого закладу було придбано батут «Джампер» та аерохокей. Цього року спільними зусиллями міського бюджету та спецфонду планується придбання батута «Банджи», ще його називають «Кенгуру», він розрахований і на підлітків, і на дорослих», – сказала В.Глєбова. Окрім цього, керівник Дитячого парку розповіла, що у 2017-му до бюджету участі було подано проект створення КЗК «Дитячий парк» мотузкового парку на деревах «Супергерой». Це розважальний комплекс із різноманітними перешкодами, що розміщується на деревах на висоті до 2 м від поверхні землі і довжиною 25 м. Універсальна система страхування робить цей атракціон безпечним для відвідувачів. «Дуже прошу мешканців міста підтримати цей проект, голосування відбуватиметься з 1 по 15 червня на сайті бюджету участі м.Жовті Води та в пунктах голосування, про які буде повідомлено пізніше», – зазначила В.Глєбова та запросила усіх до Дитячого парку, який чекає на відвідувачів із середи по неділю включно, з 11.00 до 19.00. Вихідні дні: понеділок, вівторок.

До речі, під час відкриття парку малеча мала змогу переглянути мультфільм за допомогою обладнання, придбаного за кошти бюджету участі.

Молодіжна «Енеїда»

Четвертий рік поспіль у день відкриття Дитячого парку проводиться конкурс для молоді «Енеїда». Конкурсанти, а це молодь віком від 14 до 18 років, демонструють свою спритність, силу, знання української історії, літератури, народних традицій тощо. Серед 9-ти видів є конкурс і для наставників команд. Цього року працівники Централізованої бібліотечної системи підготували новий конкурс – літературний – на знання твору Івана Котляревського «Енеїда».

Виявили бажання позмагатись 5 команд: Західнодніпровський центр профтехосвіти, промисловий коледж ДНУ ім. О.Гончара, педагогічний коледж, ІП «Стратегія», гуманітарна гімназія ім. Лесі Українки. Кожна команда нараховувала 6 учасників: троє хлопців і трійко дівчат.

Ініціатором конкурсу «Енеїда» є міська громадська організація «Козацький полк «Жовтоводський». Бунчужний полку Євген Глазирін зазначив, що козаки вдячні співорганізаторам за надану підтримку, а це – ВССМФС, відділ освіти виконкому міськради, Молодіжна рада міста, ЦБС, БК «Родина», ЦДТ відділу освіти.

Призи підготували Козацький полк Жовтоводський, ВССМФС виконкому, підприємці міста. Окрема вдячність – заступнику міського голови Єгору Харитонову за надані для учасників запашні короваї.

За підсумками конкурсу перемогу здобула команда педагогічного коледжу.

Змагання пройшли весело, і учасники, і глядачі отримали задоволення від гри.

Наталя СІРА.

Фото автора та Віталія ЖУШМАНА.

Відео ТРК «Жовта Річка».