Із першого квітня поточного року лікарі Центру первинної медико-санітарної допомоги виписали понад п’ять тисяч електронних рецептів на «доступні ліки». Про те, в яких саме аптеках жовтоводці можуть отримати медикаменти безкоштовно або з незначною доплатою, розповіла начальник відділу охорони здоров’я виконкому міськради Валентина БОКА.

Начальник відділу охорони здоров’я нагадала, що уже третій рік у місті діє державна програма «Доступні ліки», яка стартувала з 01 квітня 2017 року. Ця програма є однією зі складових реформи системи охорони здоров’я і має на меті забезпечити кожного громадянина України безпечними життєво необхідними лікарськими засобами. За цей період отримали медикаменти безкоштовно або з незначною доплатою 32725 осіб (відпущено 61790 рецептів).

В.Бока зауважила, що з 01 квітня поточного року діє оновлений порядок видачі медпрепаратів за програмою «Доступні ліки». Відтепер отримати лікарські засоби можна виключно за електронним рецептом, виписаним сімейним лікарем, терапевтом або педіатром через електронну систему охорони здоров’я. Ще одне нововведення – адміністрування Програми Національною службою здоров’я України (далі – НСЗУ) та пряме фінансування аптек, які підписали з нею договір. Дані зміни регламентовані постановами Кабінету Міністрів від 27 лютого 2019 року «Деякі питання реімбурсації лікарських засобів», «Деякі питання щодо договорів про реімбурсацію», «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань».

Начальник відділу охорони здоров’я виконкому міськради зазначила, що для того, аби стати учасником урядової програми, потрібно прийти на прийом до сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, з яким підписано декларацію, й отримати електронний рецепт. Далі – звернутися до будь-якого аптечного закладу України, що бере участь у програмі «Доступні ліки», та назвати працівнику аптеки номер рецепта і код підтвердження.

В.Бока підкреслила, що ліки відпускаються не за бажанням хворого. Найменування препаратів чітко регламентовані відповідним реєстром, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я за №148 від 21.01.2019 року (у редакції наказу МОЗ України від 01.02.2019 року №265). Якщо потрібного вам препарату в аптечному закладі немає, то можна зачекати, замовивши ці ліки, або звернутися до іншої аптеки. Як і раніше, медпрепарати за програмою «Доступні ліки» можуть отримати пацієнти із серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом II типу та бронхіальною астмою. Рецепт діє 30 днів.

У Жовтих Водах отримати «доступні ліки» можна у наступних аптечних закладах:

ФОП Бехало С.І. (аптека №1 по вул. Гагаріна, 21, тел. 066-465-23-63, 097-412-79-46).

ТзОВ «ПОДОРОЖНИК ДНІПРО» (аптека №6 по вул. Козацької Слави, 29, тел. 067-730-74-11).

ТОВ «РАМ РУАН» (аптека №59 по вул. Ярослава Мудрого, 2-А, тел. 067-611-26-36).

Триває технічне підключення до відповідного програмного забезпечення ще чотирьох аптечних закладів міста. Це – ТОВ «Дніпродзержинська фармацевтична компанія» (аптеки «Бажаємо здоров’я» по вул. Козацької Слави, 29/62 та по вул. Гагаріна, 15); ТОВ фірма «МЕД-СЕРВІС» (аптека №138 по вул. Козацької Слави, 13а); ТзОВ «ПОДОРОЖНИК ДНІПРО» (аптека №7 по вул. Богуна, 42/1).

Ознайомитися з інтерактивною картою аптек-учасниць урядової програми реімбурсації «Доступні ліки» можна за посиланням https://bit.ly/2CRGorZ 

За додатковою інформацією звертайтеся до відділу охорони здоров’я виконавчого комітету (кабінет 229). Контактні телефони: 6-34-38, моб. 067-726-53-73.