Щоб запобігти травмуванню та загибелі дітей в умовах надзвичайних ситуацій, навчити учнів правилам безпеки життєдіяльності та практичним навичкам поведінки в екстремальних ситуаціях, відповідно до розпорядження міського голови Володимира АБРАМОВА у навчальних закладах Жовтих Вод проводяться показові заходи «Тиждень безпеки дитини».

Такі навчання проводяться двічі на рік: навесні та восени. Цієї осені практичні навички дій при виникненні надзвичайних ситуацій відпрацьовувались із залученням особового складу та техніки Жовтоводського міського відділу ГУ ДСНС України в Дніпропетровській області, Жовтоводського відділу поліції в ДНЗ №30 та в СШ №8.

19 жовтня рятувальники разом із педагогічним колективом ДНЗ №30 «Червоненька квіточка» провели практичні заняття з питань пожежного та цивільного захисту населення щодо дій учасників навчально-виховного процесу при можливих виникненнях надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру.

У ході заходу фахівці Служби порятунку спільно з вихователями дитячого садочка розповіли дітям про небезпеку вогню, застерегли від небезпечних забав із сірниками, ознайомили з правилами поведінки під час виявлення вибухонебезпечних предметів.

Під час уроку безпеки вихователі разом із малечею відпрацювали евакуацію з приміщення навчального закладу у разі виникнення пожежі.

Далі навчання продовжилися у СШ №8. 20 жовтня співробітниками МВ ДСНС спільно з адміністрацією закладу проведено практично-тренувальні заняття з протипожежної безпеки.

Мета навчань полягала у відпрацюванні педколективом разом із вогнеборцями професійної майстерності та готовності до оперативного реагування у разі виникнення надзвичайної ситуації у навчальному закладі.

За тактичним задумом, умовна пожежа виникла в приміщенні електрощитової, розташованої на першому поверсі триповерхової будівлі. Адміністрацією навчального закладу було негайно оповіщено про дану подію Службу порятунку за екстреним номером «101» та евакуйовано понад 300 учнів, після чого проведено першочергові заходи пожежогасіння.

За задумом, через сильне задимлення, в одному з приміщень на третьому поверсі залишилась вчителька, яка не змогла самостійно вибратись із будівлі. Рятувальниками за допомогою автодрабини було евакуйовано жінку з будівлі та розпочато гасіння пожежі.

«Навчання показали, що працівники школи готові до дій у разі виникнення пожежі. Вони спрацювали злагоджено та професійно, – вважає міський голова В.Абрамов, який теж був присутній на заході. – Подібні навчання є корисними та необхідними не лише для педколективу, а й для учнів навчального закладу. Адже кожен учасник заходу на практиці закріпив отримані знання з основ безпеки життєдіяльності».

Наприкінці навчань педагоги та вихованці школи мали можливість за допомогою вогнегасників взяти участь у гасінні умовної пожежі.

За матеріалами МВ ДСНС.

Фото Віталія Жушмана.