У Жовтих Водах із 17 березня тимчасово призупинено роботу всіх громадських закладів, крім продуктових магазинів, аптек, банків, страхових компаній та АЗС. Карантинні заходи посилено, аби запобігти поширенню коронавірусу у місті.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 16.03.2020р. №215 «Про внесення змін до постанови КМУ від 11 березня 2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» рішенням міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (далі – ТЕБ та НС) із 00.01 17 березня до 3 квітня поточного року у Жовтих Водах призупинено роботу ресторанів, кафе, розважальних центрів, фітнес-клубів, закладів культури та спорту, торговельного і побутового обслуговування населення. Працюватимуть лише продуктові роздрібні магазини, АЗС, аптеки, банки, страхові компанії, а також ті суб’єкти господарської діяльності, які продають товари особистої гігієни, медичного призначення та засоби зв’язку.

Щодо роботи закладів громадського харчування. Кафе та ресторани міста працюватимуть лише на доставку їжі. Однак співробітники таких закладів повинні бути забезпечені засобами індивідуального захисту.

Стосовно роботи громадського транспорту. Із 12.00 18 березня, і до завершення карантину в країні, заборонено регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученнях. Обмеження не стосуються руху особистих автівок громадян. Окрім того, рішенням комісії з питань ТЕБ та НС встановлено, що у міському транспорті одночасно можуть їхати не більше 10 осіб. На час дії карантину маршрутки курсуватимуть за окремим тимчасовим розкладом. Також із 18 березня поточного року Урядом тимчасово призупинено перевезення пасажирів залізничним та авіа транспортами в усіх видах внутрішніх сполучень (приміському, міському, регіональному та дальньому).

Окрім цього, із 17 березня скасовано проведення будь-яких масових заходів із кількістю учасників понад десять осіб. Виняток – зібрання, необхідні для функціонування органу місцевого самоврядування.

Щодо режиму роботи інших підприємств, установ та організацій міста. Керівникам вищезазначених закладів рекомендовано організувати для співробітників позмінну або дистанційну форми роботи.

За виконанням обмежувальних заходів стежитимуть правоохоронці. Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)», порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними захворюваннями тягне за собою адміністративну чи кримінальну відповідальності.

Марина КОТОВА, з позачергового засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС 17 березня.