Із 11 червня у Жовтих Водах відновив роботу дитячий садок №32 «Чебурашка». На сьогодні цей дошкільний навчальний заклад першим виконав усі рекомендації Міністерства охорони здоров’я України, що і дозволило йому прийняти у своїх стінах дітей після тривалої перерви. Решта дитсадків міста планують відновити роботу з 15 червня.

Супруненко Ольга, завідувачка ДНЗ №32 «Чебурашка», розповіла, що колектив садочка ретельно готувався до зустрічі із дітлахами. Як того вимагають рекомендації Міністерства охорони здоров’я України, в усіх приміщеннях закладу проведено дезінфекцію та дезінсекцію, прибрано м’які килими, іграшки та рушники, а для занять на вулиці підготовлено ігрові майданчики.

За словами Ольги Володимирівни, зміни відбулися й у процедурі приймання вихованців. Відтепер ранок у дитячому садочку як для малечі, так і для батьків розпочинається із проходження температурного скринінгу та обробки рук антисептиком. Далі – не заходячи до приміщення ДНЗ, дитина передається виховательці, а показники температури тіла записуються до спеціального журналу. Окрім того, аби малюк знову міг відвідувати садочок, батьки повинні надати керівництву закладу довідку про стан його здоров’я.

«Загалом у дошкільному навчальному закладі функціонує сім різновікових груп, а це 127 вихованців. Наразі до садочка прийшли 11 дітей, на понеділок очікуємо 50», – сказала О.Супруненко.

На запитання, які ще зміни відбулися у роботі ДНЗ, Ольга Володимирівна повідомила наступне. Відтепер більшість часу малеча проводитиме на свіжому повітрі, вихователі в умовах адаптивного карантину скоригували план занять. Кожна група має свій окремий вхід та ігровий майданчик.

Раз на чотири години медична сестра буде вимірювати усім дітям температуру, дані вноситиме до журналу. Дезінфекцію поверхонь та вологе прибирання приміщень проводитимуть через кожні дві години. Одразу після прогулянки діти разом із вихователем зобов’язані перевзутися, а підошву вуличного взуття очистити за допомогою килимка, змоченого у дезрозчині. Потім – обробити руки антисептиком та ретельно їх помити. Відповідно до рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України текстильні рушники було замінено на паперові, а мило – на рідке.

Завідувачка ДНЗ №32 розповіла, що під час сніданку та сну між дітьми буде забезпечено соціальну дистанцію у півтора метра, обмежено ігри із фізичним контактом.

Такі нововведення аж ніяк не лякають маленьку Кіру Княженцеву. Дівчинка із задоволенням повернулася до садочка. Говорить, що за час карантину найбільше сумувала за друзями, вихователькою та нянею.

Що стосується роботи працівників садочка. Відтепер, за словами О.Супруненко, їхній день починатиметься раніше. Адже персонал, як і діти, зобов’язаний щоранку проходити температурний скринінг. Ольга Володимирівна запевнила, що кожен працівник закладу пройшов щорічний медичний огляд, інструктаж щодо роботи з дітьми в умовах адаптивного карантину, а також у достатній кількості забезпечений засобами індивідуального захисту та антисептиками.

Марина Котова.
Фото автора.