Жовті Води впевнено крокують до запровадження такої інноваційної послуги як патронат над дитиною. У рамках пілотного проекту, який реалізується МБО «Партнерство «Кожній дитині» за підтримки Всесвітнього дитячого фонду та на замовлення Міністерства соцполітики України, на базі дитячої бібліотеки ЦНТКіД ДП «СхідГЗК» відбулося дводенне навчання жовтоводської міждисциплінарної команди. Саме ці профільні фахівці та кандидати у патронатні вихователі допомагатимуть дитині, яка опинилася в складних життєвих обставинах, якнайшвидше повернутися до біологічних батьків або влаштують її до нової родини.

За словами директора ЦСССДМ Людмили Скиби, Жовті Води до експерименту долучились у 2016 році. На пропозицію області щодо подання заявки на участь у пілотному проекті з впровадження патронату над дитиною – відгукнулися та почали активно проводити інформаційну кампанію з пошуку кандидатів у патронатні вихователі. Бажаючих виявилося небагато – лише декілька родин. Пройшовши відбір спочатку на місцевому рівні, документи кандидатів у патронатні вихователі направили до обласного ЦСССДМ. Із усіх бажаючих сімей Дніпропетровщини фахівці із Дніпра обрали 10 подружніх пар. Після проходження навчання, яке проводили тренери-психологи МБО «Партнерство «Кожній дитині» та спеціалісти обласного ЦСССДМ, до заключного етапу – проведення співбесіди – дійшли лише 2 родини кандидатів у патронатні вихователі: із Жовтих Вод та Марганцю.

Пройшовши співбесіду з представниками міської влади, установ соціального напрямку Жовтих Вод і тренерами-психологами з Дніпра, жовтоводські кандидати у патронатні вихователі – Євген та Вікторія Базилюки – долучилися до занять міждисциплінарної команди.

«Саме під час даного тренінгу майбутня патронатна родина може познайомитися та узгодити порядок взаємодії і план роботи з тими фахівцями, які безпосередньо братимуть участь у реалізації послуги з патронату у Жовтих Водах, – говорить Людмила Скиба. – На навчання ми запросили спеціалістів ЦСССДМ, УПСЗН, відділу освіти, служби у справах дітей, юридичного відділу виконкому, СМСЧ-9 та Жовтоводського відділу поліції. Працівники саме цих служб перебувають у тісній взаємодії з дитиною, яка опинилася у складних життєвих обставинах, та мають змогу допомогти її біологічним батькам».

Про навчання міждисциплінарної команди розповів тренер МБО «Партнерство «Кожній дитині», провідний фахівець із соціальної роботи відділу організаційно-правової роботи Дніпропетровського обласного ЦСССДМ Дмитро Дерев’янка. Він повідомив, що заняття проходить за спеціальною затвердженою програмою із залученням психолога. «Під час тренінгу ми познайомимо учасників із поняттям «патронат над дитиною», поговоримо про алгоритм її надання, визначимо цільову групу дітей та сімей для надання даної послуги, – говорить Дмитро. – Також розглянемо функції, завдання та дії кожного члена міждисциплінарної команди, принципи командної роботи, відпрацюємо алгоритм взаємодії». Продовжуючи розмову, Дмитро Дерев’янка зазначив, що кандидати у патронатні вихователі теж є членами міждисциплінарної команди. «Головне – це інтереси дитини. Свої дії щодо догляду, виховання та реабілітації влаштованої під патронат дитини тимчасова родина узгоджуватиме зі спеціалістами, які ведуть цю родину, – говорить тренер. – Усіх присутніх об’єднує спільна мета – створення найкращих умов для зростання дитини та подолання складних життєвих обставин, що можуть спричинити остаточне розлучення дитини з батьками і позбавлення останніх батьківських прав».

Також Дмитро повідомив, що за той час, коли дитина перебуває у патронатній родині, міждисциплінарна команда працює з біологічними батьками, мотивує їх до змін. У разі, якщо вони позбавляються права щодо виховання дитини – допомагають у пошуці нової родини (опікунство, всиновлення, прийомне батьківство) та налагодженні з нею стосунків, забезпечують підготовку дитини до постійного влаштування.

Говорячи про родину Євгена та Вікторії Базилюків, Дмитро Дерев’янка зізнався, що вони є дуже перспективною родиною, знають та розуміють свою відповідальність, виважено підходять до будь-яких життєвих ситуацій, а головне – усією родиною націлені на повернення дитини до біологічних батьків.

Сподіваємося, що послуга з патронату над дитиною приживеться у Жовтих Водах, та ще не одна жовтоводська родина стане патронатною сім’єю.

Детальнішу інформацію щодо створення патронатної родини можна отримати, звернувшись до Жовтоводського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: вул.Ціолковського,11, тел. 3-20-40, 5-60-54.