2 лютого на базі СШ №3 проходила відкрита особиста першість Жовтих Вод зі стендового скелелазіння в рамках обласного фестивалю. Змагання проводяться в нашому місті уже 9-й рік поспіль.

Цьогорічний турнір зі скелелазіння зібрав рекордну кількість учасників – 100 осіб від 8 до 18 років і старше. До Жовтих Вод для участі у змаганнях приїхали спортсмени із Дніпра, Тернівки, Павлограду, Кривого Рогу, Вільногірська. Наше місто представляли вихованці гуртків спортивного туризму Центру дитячої та юнацької творчості, де є відділення скелелазіння.

Організатори змагань – ГО «Туристичний клуб «Схід», відділ молоді і спорту виконкому міськради – подбали про те, щоб спортсмени почувалися комфортно, мали змогу належним чином продемонструвати свої навички й досягти найкращих результатів.

За підсумками змагань жовтоводські скелелази вибороли призові місця у своїх вікових категоріях.

Хлопці 8-9 років: Ведмеденко Богдан – ІІ місце.

Дівчата 10-11 років: Мельник Карина – І місце.

Дівчата 14-15 років: Хомич Ольга – І місце.

Юнаки 16-17 років: Гучевський Станіслав – І місце; Ісак Володимир – III місце.

Дівчата від 18 років: Демчик Аліна – І місце.

Чоловіки від 18 років: Бока Ігор – І місце.

Переможці турніру отримали нагороди. Призовий фонд формувався за кошти ГО «Туристичний клуб «Схід» та спонсорів (ФОП Попович Д.В., маг. «Спарта»).

«Лазіння по камінню – олімпійський літній вид спорту, який з кожним роком стає дедалі популярнішим серед молоді, – говорить Микола Антоненко, голова ГО «Туристичний клуб «Схід». – Але для того, щоб повноцінно займатись і організовувати змагання в Жовтих Водах, потрібно постійно покращувати матеріально-технічну базу: оснащувати спортивну залу новими стендами, спеціальним спорядженням тощо. Але на усе це потрібні кошти».

М.Антоненко зазначив, що, незважаючи на всі труднощі, жовтоводська команда скелелазів бере участь в обласній першості, яка проходить у Кривому Розі та в Дніпрі, виїздить на тренування до спортивного комплексу «Металург». Окрім цього, починаючи з квітня, хлопці та дівчата відпрацьовують свої навички на природному рельєфі, є постійними учасниками велопоходів та міських змагань зі спортивного орієнтування.

Микола Антоненко запросив бажаючих долучатися до занять скелелазінням. Для цього можна звернутись до СШ №3: у вівторок та четвер о 17.30 у спортивній залі починає тренування одна група, а у суботу о 10.00 – друга. Відвідування занять безкоштовне. За словами чоловіка, даний вид спорту розвиває гнучкість, спритність, кмітливість, логіку, витривалість та тренує практично всі групи м’язів.

Наостанок голова ГО «Туристичний клуб «Схід» висловив вдячність за сприяння і допомогу в підготовці до змагань міському голові Володимиру Абрамову, начальнику відділу молоді і спорту виконкому міськради Олені Лауді, директору СШ №3 Валентині Хмуренко.