Десятий рік поспіль у Жовтих Водах у рамках обласного фестивалю проходить відкрита першість міста зі стендового скелелазіння. Цьогоріч змагання, в яких узяли участь близько 80 спортсменів із п’яти міст нашої області, відбулися 1 лютого на базі СШ №3.

Старт боротьби за першість у 12-ти вікових категоріях розпочався з урочистого підняття Державного прапора України, привітань начальника відділу молоді і спорту виконкому міськради Олени Лауди та голови ГО «Туристичний клуб «Схід» Миколи Антоненка.

В інтерв’ю місцевим ЗМІ О.Лауда розповіла, що цього року у турнірі взяли участь спортсмени із Кривого Рогу, Павлограда, Тернівки, Дніпра, Вільногірська та Жовтих Вод. За призові місця змагалися не лише хлопці, а й дівчата. Здебільшого, учасниками змагань є вихованці гуртків спортивного туризму Центрів дитячої творчості, де є відділення скелелазіння.

Організаторами заходу є відділ молоді і спорту виконкому міської ради, ГО «Туристичний клуб «Схід», КЗЗСО №3, спортивний актив міста. Змагання відбулися за підтримки очільника Жовтих Вод Володимира Абрамова.

Своїми враженнями від організації турніру із лазіння по камінню поділилася Валентина Куршакова, заслужений тренер України, майстер спорту СРСР зі скелелазіння, чемпіонка СРСР, чемпіонка світу із параклаймбінгу, тренер дніпровського спортивного клубу «Метеор» та скалоцентру «La scala». Її вихованцями є Перлова Наталя (майстер спорту міжнародного класу, срібна та бронзова призерка чемпіонатів світу з боулдерінгу, володарка Кубка світу з боулдерінгу у 2002 році, призерка етапів Кубка світу з боулдерінгу), Казбєков Серик (майстер спорту міжнародного класу зі скелелазіння, призер і переможець етапів Кубка світу зі складності та боулдерінгу у 1999-2005рр.), Ольга Бішко (дворазова чемпіонка світу серед юніорів зі швидкості, срібна призерка чемпіонату Європи із боулдерінгу). До нашого міста на змагання вона привезла трьох спортсменів.

«Зазначу, що саме завдяки Миколі Антоненку, його завзяттю та наполегливості у Жовтих Водах скелелазіння представлено на досить непоганому рівні. Але для того, щоб повноцінно займатись та виборювати призові місця, організовувати змагання, хоча б, обласного рівня із залученням більшої кількості учасників, потрібно постійно покращувати наявну матеріально-технічну базу. Для цього необхідна зацікавленість та підтримка, в першу чергу, міської влади, а вже потім – спонсорів та меценатів», – сказала В.Куршакова.

Вона також відзначила, що жовтоводські скелелази мають гарну спортивну підготовку, а головне – бажання тренуватись і підвищувати свою майстерність. Тому, за її словами, за умови належного фінансування та підтримки даного виду спорту з боку міської влади, юні спортсмени матимуть усі шанси стати не лише чемпіонами України, а й світу.

Про участь своєї команди у цьогорічних змаганнях зі скелелазіння розповів тренер із туризму павлоградського Фізкультурно-спортивного комплексу ім.В.Шкуренка Андрій Суворкін. За його словами, незважаючи на те, що у гуртку серед усіх напрямків спортивного туризму більше уваги приділяється гребному слалому, павлоградці із задоволенням беруть участь у різноманітних фестивалях та змаганнях зі стендового скелелазіння, спортивного орієнтування тощо.

Особливо вихованцям А.Суворкіна подобається приїздити до Жовтих Вод. Адже саме у нашому місті під час змагань панує дружня та душевна атмосфера, на належному рівні забезпечується суддівство та страхування. І все це завдяки Миколі Антоненку та людям, які популяризують скелелазіння у Жовтих Водах.

Тож у чому користь занять даним видом спорту для здоров’я людини? Відповідь на це запитання надав Сергій Покусай, керівник гуртка «Спортивний туризм», який діє на базі Центра туризму та краєзнавства учнівської молоді Саксаганського району м.Кривий Ріг.

За його словами, під час занять скелелазінням рівномірно «працюють» усі м’язи тіла, зміцнюються кістки і суглоби, розвивається просторове та логічне мислення, поліпшуються навички моторики і реакції.

Окрім того, цей вид спорту допомагає не тільки отримати фізичне навантаження, але і зарядитися енергією для інтелектуальної діяльності, відволіктися від роботи, поспілкуватися з цікавими людьми, «перезавантажити» мізки.

За підсумками змагань серед жовтоводських спортсменів призові місця посіли:

у категорії «Хлопці 8-9 років»: друге місце виборов Ведмеденко Богдан;

у категорії «Хлопці 10-11 років»: друге місце посів Молчанов Тимофій, третє – Косенко Максим;

у категорії «Дівчата 12-13 років»: перше місце здобула Мельник Карина;

у категорії «Хлопці 16-17 років»: друге місце виборов Савенко Антон;

у категорії «Хлопці 18 років»: перше місце посів Бока Ігор, третє – Сланін Євген.

Переможці змагань отримали Грамоти та грошові подарунки. Призовий фонд формувався за кошти спонсорів та відділу молоді і спорту виконкому міськради.

Марина Котова.
Фото автора.