Відповідно до наказів Міністерства освіти та науки України №34 та №36 від 15 січня 2018 року всі вчителі, які у 2018-2019 н.р. набиратимуть перші класи, повинні пройти дистанційне навчання на платформі МОН «EdЕra» та очні заняття в тренінговій формі. Про це повідомили у відділі освіти виконкому Жовтоводської міської ради.

Усього в Україні потрібно перепідготувати 22 тисячі вчителів, у Дніпропетровській області – 1500. Академія неперервної освіти м. Дніпро готує 80 обласних тренерів, які працюють з учителями на місцях.

Як повідомили у відділі освіти виконкому Жовтоводської міської ради, в нашому місті обласними тренерами є Климчук Альбіна Анатоліївна, методист методичного кабінету відділу освіти, вчитель початкових класів вищої кваліфікаційної категорії, «вчитель-методист», практичний психолог, арт-терапевт та Сабадаш Ірина Володимирівна, вчитель вищої кваліфікаційної категорії, «вчитель-методист» НВК «Дивосвіт».

16-17 лютого на базі методичного кабінету відділу освіти було проведено настановчу очну сесію з вчителями, які будуть впроваджувати новий державний стандарт початкової загальної освіти. Дев’ятнадцять учителів майбутніх першокласників ознайомились із змістом нового Державного стандарту початкової загальної освіти, Концепцією Нової української школи, особливостями розвитку дітей 6-7 років.

Слід зазначити, що тренери відділу освіти готують не тільки жовтоводських педагогів, а й учителів П’ятихатського району. 23-24 лютого для 35 вчителів району було проведено настановчу сесію на базі П’ятихатської школи №1.

Паралельно вчителі початкових класів проходять дистанційний курс на безкоштовній онлайн-платформі «EdЕra». Наразі вже пройдено два перші модулі: «Загальний огляд», «Організація класу». 26 лютого опубліковано третій модуль «Інтегроване навчання».

Дистанційне навчання можна проходити з будь-якого пристрою (телефон, планшет, ноутбук, стаціонарний комп’ютер). Головне для вчителів майбутніх першокласників 2018-го року – завершити навчання до кінця травня.

Щодо очної роботи з обласними тренерами, друга сесія очікується 27-29 березня, третя – у червні 2018 року.

За результатами проходження навчання, очних занять на базі методичного кабінету відділу освіти вчителі майбутніх перших класів отримають сертифікат.

У жовтні 2018р. аналогічна робота розпочнеться з вчителями, які працюватимуть з першими класами у 2019-2020 н.р.