Упродовж останнього тижня у Жовтих Водах спостерігається підвищення рівня захворюваності на грип та ГРВІ. Про це повідомили у відділі взаємодії з правоохоронними органами, цивільного захисту та оборонної роботи виконкому міської ради.

Начальник відділу ВПО, ЦЗ та ОР Володимир РЯБОКОНЬ повідомив, що за інформацією відділу освіти упродовж останніх двох тижнів у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах міста спостерігається підвищення рівня захворюваності на грип та ГРВІ майже у два рази. Проте епідемічний поріг не перевищено. Станом на 27 січня найбільше школярів, що хворіють, зареєстровано в СШ №8 – 19,6%, КЗЗСО «Перспектива» – 12,3%, СШ №10 – 10,5%, КЗЗСО «Дивосвіт» – 9,6%. Серед дітей дошкільного віку найвищий рівень захворюваності на грип та ГРВІ спостерігається у вихованців ДНЗ №33 (36,4% відсутніх), ДНЗ №15 (24,2% відсутніх), ДНЗ №35 (16,8% відсутніх), ДНЗ №32 (14,2% відсутніх). Тому, на думку фахівців, слід розглянути питання щодо призупинення навчального процесу у деяких школах міста.

Незважаючи на те, що у нашому місті спостерігається низький рівень захворюваності на респіраторні вірусні інфекції, медики закликають жовтоводців бути уважними та обережними! Адже за даними Центра громадського здоров’я України, із початку епідсезону, станом на 22 січня від ускладнень грипу померло 11 українців. Тож, якщо відчули навіть незначне нездужання та підвищення температури – мерщій звертайтеся до лікаря. Самолікування може призвести до тяжких ускладнень. Для профілактики грипу ще не пізно зробити щеплення. Також слід уникати багатолюдних місць, контакту з хворими; здійснювати прибирання приміщення з дезінфекційними речовинами, регулярно провітрювати його; тепло вдягатися; мити руки та обличчя кожні 2-3 години; повноцінно харчуватись.

Марина Котова.