Із першого жовтня в Україні стартував осінній призов на строкову службу, який триватиме до 31 грудня поточного року. Від Жовтих Вод до лав армії мають делегувати 45 призовників. Тож аби якнайкраще провести призов, першого жовтня призовна комісія розглянула кандидатури 13 заформованих хлопців, які вже незабаром вирушать до військових частин.

За словами військового комісара Жовтоводського міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі – МТЦК та СП) капітана Олега Бояринцева, із першого жовтня в Україні стартував осінній призов на строкову військову службу, який триватиме до кінця грудня поточного року. За цей час до Збройних Сил України та інших військових формувань буде відправлено понад 13 тисяч осіб. Із Дніпропетровщини до лав української армії планують призвати більше 1200 новобранців, у тому числі 45 жовтоводців. За інформацією О.Бояринцева, перші заформовані хлопці, а це 13 осіб, вирушать до військових частин 6 жовтня поточного року. Та спочатку кандидатури новобранців розглянуть члени призовної комісії, котрі й вирішать, чи дійсно призовники готові нести службу в армії та захищати Батьківщину.

Військовий комісар Жовтоводського МТЦК та СП розповів, що цього року жовтоводці служитимуть у Збройних Силах України, Національній гвардії, Держприкордонслужбі, Держспецтрансслужбі та окремому полку Президента. В якій саме військовій частині нестиме службу призовник, залежить від стану його фізичного та психічного здоров’я, результатів тестування, наявної освіти, особистісних якостей.

У тому, що його обов’язок, як чоловіка, відслужити в армії, переконаний 18-річний Владислав Сава. Від призову хлопець не ховався, коли отримав повістку – одразу прибув до військкомату. Тепер же Владислав – військовослужбовець Окремого президентського полку імені гетьмана Б.Хмельницького.

Юнак упевнений, що не варто «затягувати» із проходженням строкової служби. «Краще відслужити, коли тобі 18-20 років, – говорить хлопець. – Так залишиться більше часу на «життя», можна буде спокійно будувати кар’єру та сім’ю».

Владислав переконаний, що за час служби він стане ще сильнішим, витривалішим та впевненішим у собі. Адже плани на майбутнє у хлопця амбітні. Після армії він хоче здобути вищу освіти та стати правоохоронцем.

На запитання, як проходить призовна кампанія в умовах карантину, військовий комісар Жовтоводського МТЦК та СП Олег Бояринцев повідомив наступне. Роботу військкомату було організовано з урахуванням усіх рекомендацій Міністерства оборони України та дотриманням карантинних обмежень. Що стосується призовників, то крім традиційного медогляду, вони проходять температурний скринінг, ПЛР-дослідження та експрес-тестування (у день відправки на службу) на COVID-19. Усе – задля протидії поширенню коронавірусу.

Наостанок О.Бояринцев подякував міській владі, лікарям, керівникам установ, підприємств та організацій міста, працівникам Жовтоводського відділу поліції за допомогу у проведенні призову, а відділу молоді і спорту виконкому міської ради – за надані подарунки, які було вручено кожному новобранцю під час урочистого засідання призовної комісії.

А ми нагадуємо, що за призовником, який іде в армію, зберігається робоче місце, заробітна плата та виплачується грошове забезпечення, передбачене законодавством України. Окрім того, відповідно до рішення Ради Національної Безпеки і Оборони України від 28.08.2014 року «Про невідкладні заходи щодо захисту України, зміцнення її обороноздатності», введеного у дію Указом Президента України від 24.09.2014 р. №744, громадяни, які призиваються на строкову військову службу, не залучаються до виконання завдань у зоні проведення ООС.

Марина Котова.
Фото автора.