У Жовтих Водах сьогодні, 18 березня, стартувала вакцинація від COVID-19. Першими щеплення отримали лікарі та медпрацівники міських комунальних закладів охорони здоров’я, працівники виконавчого комітету та депутати міськради. Вакцинацію проводила мобільна бригада Криворізької міської лікарні №2 на базі приймального-діагностичного відділення Жовтоводської лікарні.

Як розповіла начальник відділу охорони здоров’я виконкому міськради Валенти Бока, яка, до речі, теж вакцинувалася, на першому етапі щеплення від COVID-19 зробили 77 осіб. Це, відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 24.12.2020 року №3018 (зі змінами), медичні працівники, включаючи тих, хто бере безпосередню участь у заходах із протидії пандемії коронавірусної хвороби, та публічні особи.

В.Бока повідомила, що щеплення від COVID-19 проводиться вакциною «Covishield», яка є розробкою Оксфордського університету та британсько-шведської компанії «AstraZeneca», що виробляється на потужностях індійського виробника «Serum Institute of India». Препарат схвалений для використання Всесвітньою організацією охорони здоров’я, має сертифікат якості №EV51.

«Вакцинація – єдиний спосіб побороти епідемію та знизити ризик тяжкого перебігу хвороби майже на 100%. Тому не варто боятися щеплення від COVID-19, це цілком безпечно», – розповіла Валентина Миколаївна.

Записатися в чергу на щеплення від коронавірусу можна за телефонами кол-центру КНП ЦПМСД: 067-807-20-94, 067-807-20-95, 050-779-61-47, через портал чи мобільний за стосунок «Дія», національний контакт-центр МОЗ.

Фото Марини Котової.