Із першого жовтня в Україні розпочалась осіння призовна кампанія, яка триватиме до 30 грудня. Від Жовтих Вод до лав армії мають делегувати 50 призовників. Тож аби якнайкраще провести призов, другого жовтня призовна комісія розглянула кандидатури перших заформованих хлопців, які вже цього тижня вирушать до військових частин.

За словами заступника військового комісара – начальника відділення комплектування Віктора Ніконенка, Жовтоводським військкоматом спільно з працівниками міського відділу поліції проведено значну роботу щодо розшуку юнаків, які підлягають призову. Завдяки злагодженим діям заформовано 13 осіб, яких і було представлено членам призовної комісії.

В.Ніконенко повідомив, що всі призовники пройшли медогляд та визнані лікарськими комісіями, які діють при Жовтоводському та обласному військкоматах, придатними до військової служби.

Ірина Білик, голова позаштатної постійнодіючої військово-лікарської комісії при Жовтоводському військкоматі, повідомила, що лікарі дуже ретельно обстежували кожного призовника. У разі виявлення відхилень, патологій або просто скарг на самопочуття, юнаків направляли на додатковий медогляд до СМСЧ-9 та обласних лікарень. І лише на підставі заключних актів обстеження робилися висновки щодо придатності чи непридатності до строкової служби. У підсумку, 13 призовників визнано придатними для служби в Збройних Силах України, одного таким, що не підлягає призову за станом здоров’я. Також І.Білик зазначила, що у більшості призовників лікарська комісія виявила плоскостопість та сколіоз. На її думку, це результат носіння кросівок та довготривале сидіння за комп’ютером. Тому аби цього уникнути, вона порадила молоді більше рухатися та займатися спортом. Однак, за словами Ірини Білик, плоскостопість та сколіоз не є підставою для звільнення від проходження строкової служби.

«Відповідно до наказу Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008 року, плоска стопа без клінічних проявів є варіантом норми. Тож наявність у призовника даних відхилень не є підставою для звільнення від служби, – зазначила І.Білик. – Але зустрічаються і важкі форми недуги, які дозволяють юнаку не служити в армії. Тому у будь-якому випадку всі, кому надійшла повістка, повинні прибути до військкомату в призначений для проходження медичної комісії день».

Спілкуючись із представниками місцевих ЗМІ, В.Ніконенко зазначив, що новоприбулих військовослужбовців не відправлятимуть у зону проведення військової операції. Тому підстав для хвилювання у мам юнаків немає. Служитимуть у Донецькій та Луганській областях лише ті, хто добровільно підпише контракт із ЗСУ, і тільки після проходження спецпідготовки. Щодо військових формувань, в яких нестимуть службу жовтоводські призовники, В.Ніконенко повідомив, що цього року новобранців нашого регіону направлятимуть на службу до Львівської області (м.Старичі). Дане військове формування відповідає усім стандартам НАТО, має досить гарне забезпечення та практичну підготовку. Окрім того, жовтоводці нестимуть службу в окремому президентському полку, Прикордонних військах, Нацгвардії. Також Віктор Ніконенко зауважив, що за призовником, який йде в армію, зберігається робоче місце, заробітна плата та виплачується грошове забезпечення, передбачене законодавством України.

«Час ставати мужніми захисниками нашої держави. Не ховайтеся від призову – приходьте до Жовтоводського військкомату, – сказав В.Ніконенко. На сьогодні ми маємо безліч позитивних прикладів, коли хлопці, які пройшли строкову службу, повертаються змужнілими, впевненими у собі та у майбутньому пов’язують свою долю з військовою справою».

Наостанок, усі призовники отримали невеликі подарунки від представника Жовтоводської міської громадської організації «Афган».

Фото Віталія Жушмана.