Ще п’ять дітей-сиріт отримали нову родину. Рішенням виконавчого комітету Жовтоводської міської ради у нашому місті було створено четвертий дитячий будинок сімейного типу. Урочисте привітання нової родини відбулося напередодні Дня захисту дітей у виконкомі міськради. Подарунки матері-виховательці та її підопічним вручив міський голова Володимир Абрамов.

Як розповіла начальник служби у справах дітей виконкому міської ради Ірина Сергєєва, рішення про створення нового дитячого будинку сімейного типу (далі – ДБСТ) прийнято на засіданні виконавчого комітету Жовтоводської міської ради 23 травня 2019 року. Це уже четвертий ДБСТ у Жовтих Водах. Загалом до дитячого будинку сімейного типу можна влаштувати до десяти дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Наразі у новоствореному ДБСТ виховується одна рідна дитина та п’ять дітей-сиріт. Це, зокрема, дві дівчинки та три хлопчики віком від п’яти до дванадцяти років.

«Першочерговим завданням кожної владної структури є питання захисту прав дітей. Сюди належить і право кожної дитини мати родину, – розповіла І.Сергєєва. – На сьогодні, держава забезпечує пріоритет сімейного виховання, надаючи сім’ям, які приймають у свою родину дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, матеріальну та соціальну підтримку. Хочу зазначити, що на виконання Указу Президента України жодна дитина, яка знаходиться на первинному обліку в службі у справах дітей виконкому міської ради, не перебуває в інтернатних закладах».

Вітаючи родину зі святом, міський голова Володимир Абрамов подякував матері-виховательці за те, що вона наважилася на такий непростий крок: узяла під опіку дітей-сиріт. Незважаючи на всі труднощі, жінка зробила добру справу: дала кожній дитині можливість мати сім’ю. Окрім того, В.Абрамов наголосив, що міська влада всіляко підтримуватиме та допомагатиме новоствореній родині, а також усім, хто виявить бажання взяти на виховання у свою сім’ю дітей, які опинились у складних життєвих обставинах.

На згадку про цей чудовий день щасливій мамі та її вихованцям було вручено електричну піч та квіти. Начальник служби у справах дітей висловила вдячність приватним підприємцям, які надали допомогу у придбанні подарунка. Це – ТОВ «Фірма «ЗОВ», директор Пєрков В.А.; ПП «Антал», директор Усов О.М.; БФ «Наше місто», директор Галяс В.В.

Довідково

Наразі в Жовтих Водах функціонують дев’ять прийомних сімей, в яких виховується 13 дітей; чотири дитячі будинки сімейного типу, в яких перебуває 21 дитина; одна патронатна родина, в якій проживає одна дитина. Загалом на обліку в службі у справах дітей виконкому міської ради перебувають 200 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Фото М.Котової.