Ще п’ятеро дітей-сиріт отримали нову родину. Рішенням виконавчого комітету Жовтоводської міської ради у нашому місті було створено третій дитячий будинок сімейного типу. Про це під час урочистого відкриття ДБСТ, яке відбулося 14 березня, розповіла начальник служби у справах дітей виконкому міської ради Наталія ПРИМЕНКО.

«Першочерговим завданням кожної владної структури є питання захисту прав дітей. Сюди відноситься і право кожної дитини мати родину, – розповіла Н.Применко. – На сьогодні, держава забезпечує пріоритет сімейного виховання, надаючи сім’ям, які приймають у свою родину дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, матеріальну та соціальну підтримку. Хочу зазначити, що на виконання Указу Президента України жодна дитина, яка знаходиться на первинному обліку в службі у справах дітей виконкому міської ради, не перебуває в інтернатних закладах».

За словами Н.Применко, ще наприкінці 2017 року три міста Дніпропетровської області отримали субвенцію на придбання житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа. Для Жовтих Вод було виділено 3,125 млн грн. За ці кошти придбано один будинок для дитячого будинку сімейного типу, а також дев’ять квартир.

«Рішення про створення нового ДБСТ та влаштування дітей, позбавлених батьківського піклування на виховання та спільне проживання, прийняли на засіданні виконавчого комітету Жовтоводської міської ради п’ятого березня 2018 року. Це уже третій дитячий будинок сімейного типу у Жовтих Водах. Загалом, до новоствореного ДБСТ можна влаштувати до шести дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», – зазначила Н.Применко.

Новий дитячий будинок сімейного типу знаходиться на вул. Рудна. Загальна площа – 319,4 кв.м. Будинок складається з п’яти спалень (кожна – з власною ванною кімнатою і балконом), кухні, вітальні, ігрової кімнати, комп’ютерного і навчального кабінетів. У ньому також є пральна, гардеробна кімната і комора для зберігання речей та продуктів харчування. Будинок обладнаний усіма необхідними меблями, технікою та іншими товарами довготривалого вжитку для комфортного проживання шістьох дітей і двох батьків-вихователів.

На сьогоднішній день у ДБСТ проживає п’ятеро дітей-сиріт.

«Із дітьми-вихованцями батьки-вихователі познайомилися минулого року. Вони спілкувались, і між ними склався добрий контакт. Діти хочуть тут жити, і маємо велику надію, що вони саме у родині Тетяни та Миколи Гоголів отримають сімейне тепло і, найголовніше, – навики для самостійного життя», – розповіла Н.Применко.

Довідка:

Дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ) – окрема сім’я, яка створюється за бажанням подружжя або окремої особи, що не перебуває в шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у ДБСТ не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних дітей.

Наразі в Жовтих Водах функціонують 11 прийомних сімей, в яких виховується 16 дітей; три дитячі будинки сімейного типу, в яких перебуває 16 дітей; одна патронатна родина, в якій проживає три дитини. Загалом на обліку в службі у справах дітей виконкому міської ради перебувають 194 дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування.

Фото Віталія Жушмана.