Згідно з Указом Президента України від 24 лютого поточного року №44/2017, з 1 жовтня стартувала осіння призовна кампанія, яка триватиме до 30 листопада. Від Жовтих Вод до лав армії мають делегувати 38 призовників. Наразі до ЗСУ вже відправлено 6 жовтоводців, тому працівники військкомату продовжують особисто вручати повістки майбутнім військовослужбовцям.

Начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами, цивільного захисту та оборонної роботи Володимир Рябоконь нагадав, що виклику до військкомату підлягають юнаки віком від 18 до 27 років, а призову – хлопці, які пройшли медичну комісію та визнані придатними до військової служби, віком від 20 років. Як і минулого року, строковики з вищою освітою віддадуть армії 12 місяців, а ті, хто не має диплому вишу, відслужать півтора року. Всі, кому надійшла повістка, повинні прибути до військкомату в призначений день для проходження медичної комісії, яка працює щовівторка та щочетверга.

Якщо повістка не надійшла, то громадяни призовного віку повинні в 10-денний термін самостійно відвідати призовну дільницю. Адже у разі відсутності особи, яка підлягає призову, військкомат передає документи для розшуку до поліції та в подальшому – до прокуратури. Якщо призовник має право на відстрочку, він повинен надати відповідні документи. За ухилення від призову на порушників законодавства про військову службу чекатимуть адміністративна (штраф від 85-255 грн) або кримінальна (обмеження волі на строк до 3-х років) відповідальності.

У Жовтоводському військкоматі зазначили, що юнаки не служитимуть у зоні АТО. Більше того – принцип неучасті солдат строкової служби в бойових діях закріплений у військовій доктрині України, яку у вересні 2015-го року затвердив Президент України. Однак, призовник може за власним бажанням пройти службу в зоні АТО, але після того, як укладе контракт зі Збройними Силами України.