«Біжу – пам’ятаю» – саме під таким гаслом 11 травня у Жовтих Водах уперше пройшов забіг пам’яті. Його присвятили всім загиблим в АТО жовтоводцям. Серед учасників – рідні, друзі та знайомі захисників, учнівська та студентська молодь, вихованці Дитячо-юнацької спортивної школи, небайдужі жовтоводці.

Забіг, який організував відділ молоді і спорту виконкому міської ради, розпочався біля будівлі виконавчого комітету з урочистої частини. Свої бойові вміння продемонстрували вихованці Школи козацького гарту «Хорт» ім. М.Пошедіна.

Далі – хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять усіх воїнів АТО, полеглих у боях на Сході України.

До присутніх із промовами звернулися міський голова Володимир Абрамов та батько загиблого в зоні АТО Іллі Кириченка – Олександр Васильович.

Зокрема, очільник міста зазначив, що забіг пам’яті покликаний, перш за все, підтримати родини жовтоводських військовослужбовців, чиї рідні віддали власне життя за незалежну і демократичну Україну. На думку В.Абрамова, проведення даного заходу саме 11 числа є дуже символічним. Адже нещодавно громада Жовтих Вод ушановувала подвиг героїв Другої світової війни, а 16 травня – відзначатиме чергову річницю переможної битви козацького війська 1648 року. Також очільник міста висловив сподівання, що з кожним роком до забігу пам’яті долучатиметься все більше жовтоводців, а його проведення стане традиційним.

«Хочу подякувати батькам бійців, котрі загинули у кровопролитних боях за визволення Батьківщини, за те, що виховали своїх синів справжніми чоловіками та патріотами. Пам’ять про них назавжди залишиться у наших серцях», – сказав Володимир Абрамов. Наостанок міський голова закликав молоде покоління завжди пам’ятати імена та прізвища всіх загиблих в АТО жотоводців та їх героїчний подвиг, а також не забувати й тих, хто боронить нашу землю сьогодні.

Загалом у забігу взяли участь близько 50 осіб різного віку: найменшій було чотири роки, а найстаршому – близько 40. Колона спортсменів рушила від будівлі виконкому та прослідувала навколо, так званої, «старої частини» бульвару Свободи до місця старту.

Бігунів супроводжували велолюбителі нашого міста: Ростислав та Оксана Міщенки, Дмитро Нобелев, Андрій Горинін, Андрій Коцаренко.

На фініші кожен спортсмен отримав диплом учасника марафону та сувенірну патріотичну атрибутику.

Начальник відділу молоді і спорту виконкому міськради Олена Лауда подякувала усім причетним до організації та проведення забігу пам’яті. Це, зокрема, виконавчий комітет Жовтоводської міської ради (відділ молоді і спорту, відділ культури, відділ взаємодії з правоохоронними органами, цивільного захисту та оборонної роботи), Центральна бібліотека, міський відділ поліції, ДЮСШ, Школа козацького гарту «Хорт» ім. М.Пошедіна (керівник А.Святенко), учні загальноосвітніх та вищих навчальних закладів Жовтих Вод, ветерани АТО (О.Музиченко, І.Дімітров), батьки загиблих в зоні проведення антитерористичної операції жовтоводців (О.Кириченко, В.Пошедін, І.Сластнікова).

Захід відбувся за підтримки міського голови Володимира Абрамова, народного депутата України Олега Кришина, компанії «Філін Гуд».

Фото М.Котової.