23 серпня Жовті Води разом зі всією країною відзначили День Державного Прапора. Під супровід Гімну України синьо-жовтий стяг на флагштоці урочисто підняли поруч із будівлею виконкому Жовтоводської міської ради.

На захід, присвячений ушануванню одного із державних символів нашої країни, зібралися представники міської влади, керівники підприємств, установ та організацій міста, учасники АТО/ООС зі своїми родинами, громадськість. Загалом – близько п’ятдесяти людей. На честь свята містяни вбралися у вишиванки, принесли синьо-жовті прапорці та кульки.

Ведуча заходу нагадала всім присутнім історію становлення й утвердження Державного Прапора, наголосила на тому, що український стяг – це наша святиня, гордість, слава і велич нації.

Далі – під звуки Гімну України та гімну Жовтих Вод обидва стяги здійнялися над будівлею виконавчого комітету міськради. Цього року почесне право підняти державний символ і разом із ним святиню нашого міста на флагштоки отримали учасники АТО, рядовий запасу Юрій Карпенко і старший солдат Труфанова Ольга.

Пам’ять тих, хто не знав страху і під синьо-жовтим стягом захищав спокій українців, однак поліг за мир на нашій землі, присутні вшанували хвилиною мовчання.

Вітаючи жовтоводців зі святом, міський голова Володимир Абрамов зосередив свою увагу на багатовіковій історії державного символу, тлумаченні його кольорів, подіях, які передували підписанню Указу Президента України про щорічне відзначення у країні Дня Державного Прапора, а також важливості формування у молодого покоління поваги до нашого національного оберега. Також він розповів і про те, як і завдяки кому було вивішено синьо-жовтий стяг над будівлею виконавчого комітету Жовтоводської міської ради.

Наостанок В.Абрамов подякував усім військовослужбовцям, які ризикуючи власним життям, захищали та продовжують боронити кордони нашої держави на Сході України, за проявлені мужність та патріотизм, а присутніх на заході жовтоводців закликав завжди пам’ятати, що Прапор України – це не просто полотно, це символ єдності нації, незалежності та могутності країни.

Марина Котова.
Фото автора.