21 листопада у Жовтих Водах відзначили п’яту річницю початку Революції Гідності. Пам’ять тих, хто загинув на Майдані, вшанували у парку Слави. Біля пам’ятника Героям визвольної війни українського народу Небесну Сотню згадали представники міської влади, підприємств та організацій Жовтих Вод, духовенство, учнівська та студентська молодь, громадські активісти, волонтери.

Цього року урочистий мітинг розпочався з перегляду відеоролика, який підготували працівники Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС», та виконання Державного Гімну України Ярославою Саєнко, ученицею Жовтоводської музичної школи.

Далі, за традицією, священнослужителі Української православної церкви Київського патріархату провели молебень за загиблими героями, які віддали свої життя за незалежність України. Звертаючись до присутніх, настоятель храму Різдва Іоанна Хрестителя отець Олексій закликав завжди пам’ятати тих, хто загинув на Майдані у Києві.

Хвилиною мовчання містяни вшанували світлу пам’ять Героїв Небесної Сотні, а також поклали до підніжжя пам’ятника славетним козакам квіти та вінки.

Молодь нашого міста запалила свічки та випустила в небо білі кульки, як символ прагнення до мирного життя.

Із промовою до присутніх звернувся міський голова Володимир Абрамов. Він зазначив, що п’ятий рік поспіль жовтоводці традиційно збираються у парку Слави біля пам’ятника Героям визвольної війни українського народу та згадують події, які відбулися на столичному Майдані у 2013-му. Очільник Жовтих Вод закликав мешканців міста, а особливо молодь, завжди пам’ятати та вшановувати тих, хто віддав своє життя за свободу, незалежність і європейське майбутнє нашої держави.

«Тоді, на Майдані у Києві, мітингувальники довели, що українці – вільна нація, яку неможливо поставити на коліна, як би цього не хотіли можновладці, – сказав В.Абрамов. – Я закликаю всіх дбати про те, щоб в Україні був мир, суперечки вирішувати мирним шляхом, адже жодна ідея та переконання не варті людських життів».

Наприкінці заходу Анна Васильчук, учениця ліцею, виконала зворушливу пісню «Журавлі».

Фото Віталія Жушмана.