Кожної четвертої суботи листопада всі українці схиляють голови перед пам’яттю мільйонів людей, загиблих під час голодоморів в Україні. 25 листопада у Жовтих Водах відбувся мітинг-реквієм із нагоди відзначення 85-их роковин цієї трагедії.

У ці ж дні в містах і селах нашої Батьківщини проходить Всеукраїнська акція «Запали свічку!», присвячена вшануванню пам’яті про померлих у ті страшні роки. Це вияв доброї волі дорослих і дітей, це шана і скорботна пам’ять про померлих від голоду українців, це заклик прийдешнім поколінням берегти свій народ, свою землю, своє майбутнє і пам’ятати свою історію, якою б трагічною вона не була!

Покласти квіти до пам’ятного знаку жертвам Голодомору, що у парку Слави, та вшанувати їхню пам’ять хвилиною мовчання прийшли представники міської влади на чолі із очільником міста Володимиром Абрамовим, виконкому, відділу освіти, ветеранських і громадських організацій, підприємств та організацій, учнівської молоді.

Звертаючись до присутніх на мітингу, міський голова закликав усіх пам’ятати про жахливі сторінки історії українського народу й робити усе, щоб не допустити подібного у майбутньому. Також він подякував Валентині Трофимович, за ініціативи якої у 2003 році у нашому місті з’явився пам’ятний знак жертвам Голодомору. Наприкінці промови В.Абрамов поділився спогадами про те, як його родина пережила голодомор.

Настоятель храму Різдва Іоанна Хрестителя Української православної церкви Київського патріархату отець Олексій провів скорботну панахиду за жертвами голодоморів в Україні.

На вшанування пам’яті та за упокій душ усіх заморених голодом молодь міста запалила свічки, а студентки Жовтоводського педагогічного коледжу прочитали вірші.

Ми маємо пам’ятати, що Голодомор став найбільшою трагедією за всю історію українського народу. За масштабом, жорстокістю, цинізмом і організованістю з боку влади та наслідками для майбутніх поколінь він не має аналогів в історії людства.

Фото Віталія Жушмана.