Кожної четвертої суботи листопада українці схиляють голови перед пам’яттю мільйонів людей, загиблих під час голодоморів в Україні. 23 листопада у Жовтих Водах відбувся мітинг-реквієм із нагоди відзначення цієї страшної трагедії.

Біля пам’ятного знаку «Жертвам голодомору в Україні 1932-1933рр.» у парку Слави людно: жовтоводці зібрались аби вшанувати пам’ять мільйонів безневинних жертв, загиблих у роки голодоморів. Згадати заморених голодом українців прийшли депутат обласної ради Л.Кармазін, депутати міської ради, представники підприємств та організацій Жовтих Вод, духовенство, учнівська та студентська молодь, громадські активісти та небайдужі мешканці.

За традицією настоятель храму Різдва Іоанна Хрестителя отець Олексій провів скорботну панахиду за жертвами голодоморів в Україні. Також він закликав усіх пам’ятати своє минуле, щоб не допустити повторення таких жахливих історичних подій у майбутньому.

Хвилиною мовчання жовтоводці вшанували пам’ять тих, чиє життя забрали страшні події 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років, а також поклали до пам’ятного знаку жертвам Голодомору квіти та колоски пшениці. За упокій душ усіх заморених голодом містяни запалили свічки.

Розповідаючи про історію створення пам’ятного знаку у Жовтих Водах, ведуча мітингу нагадала жовтоводцям про ініціатора і натхненника цієї важливої справи – Валентину Трофимович, яка того дня була серед присутніх. Саме завдяки її зусиллям, активній громадській позиції та допомозі активістів містяни мають змогу 16-ий рік поспіль приходити до парку Славу та згадувати загиблих під час голодоморів в Україні.

Минають роки, десятиліття, але пам’ять залишається з нами назавжди. Голодомор став найбільшою трагедією за всю історію українського народу. За масштабом, жорстокістю, цинізмом і організованістю з боку влади та наслідками для майбутніх поколінь він не має аналогів в історії людства. Пам’ятаймо минуле заради майбутнього.

Марина Котова.
Фото автора.
Більше фотографій дивіться за посиланням: https://www.facebook.com/zhv.gov.ua/