Кожної четвертої суботи листопада українці схиляють голови перед пам’яттю мільйонів людей, загиблих під час голодоморів в Україні. У Жовтих Водах мітинг-реквієм із нагоди відзначення цієї страшної трагедії відбувся сьогодні, 27 листопада.

Покласти квіти до пам’ятного знаку жертвам Голодомору, що у парку Слави, та вшанувати їхню пам’ять хвилиною мовчання прийшли міський голова Дмитро Ханіс, секретар міськради Віктор Кетов, депутатка міської ради Оксана Кришень, тво військового комісара Жовтоводського МТЦК та СП майор Валерій Лелекін, представники духовенства.

За традицією настоятель храму Різдва Іоанна Хрестителя отець Олексій провів скорботну панахиду за жертвами голодоморів в Україні. Також він закликав усіх пам’ятати своє минуле, щоб не допустити повторення таких жахливих історичних подій у майбутньому.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять тих, чиє життя забрали страшні події 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років, а також поклали до підніжжя меморіалу квіти та колоски пшениці. За упокій душ усіх заморених голодом учасники заходу запалили свічки.

 

Минають роки, десятиліття, але пам’ять залишається з нами назавжди. Голодомор став найбільшою трагедією за всю історію українського народу. За масштабом, жорстокістю, цинізмом і організованістю з боку влади та наслідками для майбутніх поколінь він не має аналогів в історії людства. Пам’ятаймо минуле заради майбутнього.

Марина Котова.
Фото автора.