Кожної четвертої суботи листопада українці схиляють голови перед пам’яттю мільйонів людей, загиблих під час голодоморів в Україні. 24 листопада у Жовтих Водах відбувся мітинг-реквієм із нагоди відзначення цієї трагедії.

Біля пам’ятного знаку «Жертвам голодомору в Україні 1932-1933рр.» у парку Слави людно: жовтоводці зібралися аби вшанувати пам’ять мільйонів безневинних жертв, загиблих у роки голодоморів. Згадати заморених голодом українців прийшли представники міської влади, підприємств та організацій Жовтих Вод, духовенство, учнівська та студентська молодь, громадські активісти та небайдужі мешканці.

За традицією священнослужителі Української православної церкви Київського патріархату провели скорботну панахиду за жертвами голодоморів в Україні.

Хвилиною мовчання жовтоводці вшанували пам’ять тих, чиє життя забрали страшні події 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років, а також поклали до пам’ятного знаку жертвам Голодомору квіти та колоски пшениці. За упокій душ усіх заморених голодом містяни запалили свічки.

Із промовою до присутніх звернувся міський голова Володимир Абрамов. Він зазначив, що події XX століття, котрі прирекли Україну на масовий голод, – прямий геноцид проти українського народу, помста за свободу. «Дослідники називають різні цифри загиблих під час голодоморів, але, в будь-якому випадку, мова йде про мільйони безневинних жертв. В Україні тоді від голоду вмирало 17 людей щохвилини, – сказав очільник Жовтих Вод. – Гинули не лише від нестачі їжі, а й від репресій, канібалізму, фізичного виснаження, розстрілів, тифу… Внаслідок голодомору не народилися мільйони дітей».

В.Абрамов зазначив, що, без сумніву, ця страшна трагедія торкнулася майже кожної родини. Наприклад, його бабусю по маминій лінії було ув’язнено за порушення Закону «Про п’ять колосків», а рідним батька задля уникнення страти довелося тікати до Середньої Азії.

Також очільник Жовтих Вод подякував Валентині Трофимович, за ініціативи якої у 2003 році у нашому місті з’явився пам’ятний знак жертвам Голодомору. Адже саме завдяки її зусиллям, активній громадській позиції та допомозі небайдужих жовтоводців містяни мають змогу 15-ий рік поспіль приходити до парку Славу та згадувати загиблих під час голодоморів в Україні.

«Ми маємо пам’ятати історію свого народу та зробити все можливе, щоб не допустити повторення тих страшних подій, – звернувся до присутніх міський голова. – Адже жодна ідея та переконання не варті людських життів».