Портрети загиблих активістів Майдану у руках, молитва та квіти – саме так 20 лютого у парку Слави жовтоводці вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні.

За традицією урочистості розпочалися з поминального молебню за загиблими героями, які віддали свої життя за незалежність України. Його провели священнослужителі Української православної церкви Київського патріархату отці Олексій та Михаїл.

Свічки пам’яті, квіти та вінки до підніжжя пам’ятника Героям визвольної війни українського народу поклали представники міської влади, депутати, керівники підприємств, установ та організацій міста, учнівська та студентська молодь, небайдужі жовтоводці. Хвилиною мовчання присутні вшанували світлу пам’ять Героїв Небесної Сотні.

Із промовою до присутніх у парку Слави звернувся міський голова Володимир Абрамов. Він закликав жовтоводців, а особливо молодь, завжди пам’ятати героїв, котрі віддали свої життя за свободу та незалежність нашої країни. Мер міста зазначив, що в новітній історії українцям доводиться вже вдруге відстоювати свої національні інтереси, конституційні права та демократичні цінності. Вперше це відбулось у 2004-му, потім – у період із листопада 2013-го по лютий 2014 року. Та, якщо під час Помаранчевої революції не загинуло жодної людини, то Революція Гідності стала одним із найкривавіших періодів в історії нашої держави.

«Більше ста осіб загиблих, сотні поранених – саме таку ціну ми заплатили за право самостійно визначати своє майбутнє, – сказав В.Абрамов. – Нікому не дано право посягати на наші волю, демократію, свободу, честь та гідність». Наприкінці своєї промови міський голова звернувся до молоді словами Траса Григоровича Шевченка, закликавши їх «…учітесь, читайте, і чужому научайтесь, і свого не цуpайтесь…». Адже, на думку очільника Жовтих Вод, саме вони є рушійною силою змін в Україні.

Наприкінці заходу, у рамках національно-патріотичної акції «Небесна Сотня: боротьба заради майбутнього», молодь нашого міста пронесла перед пам’ятником славетним козакам 107 фотографій загиблих героїв Революції Гідності, та запалила свічки. Ініціатори даної акції – відділ молоді і спорту виконкому міської ради.